Нові знання та уміння отримали керівники і спеціалісти Держпродспоживслужби
З 4 по 15 вересня 2017 року згідно плану-графіку підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів керівники і спеціалісти державних установ, які належать до сфери управління Держпродспоживслужби, під керівництвом ННІ післядипломної освіти на базі факультету ветеринарної медицини проходили курси підвищення кваліфікації за напрямом «Керівники і спеціалісти Держпродспоживслужби та регіональної служби ДВСКН на державному кордоні та транспорті».
Навчально-тематична програма підвищення кваліфікації включала наступні розділи:
Післядипломна освіта лікарів ветеринарної медицини в Україні;
Музейна справа у ветеринарній медицині;
АПК: перспективи розвитку в сучасних умовах;
Історія ветеринарної медицини;
Засади та порядок здійснення державного контролю за харчовими продуктами та іншими об’єктами санітарних заходів;
Повноваження та обов’язки державних інспекторів. Вимоги законодавства ЄС та Кодекс Аліментаріус, щодо безпечності та якості харчових продуктів;
Нормативне законодавче забезпечення здійснення державного контролю. Про порядок видачі ветеринарних документів та відповідальність за правопорушення в галузі ветеринарної медицини;
Дезінфекція та інші санітарні заходи на транспорті. Сучасні методи та засоби утилізації біологічного матеріалу;
Організація державного контролю за роботою господарств по вирощуванню та утримуванню свиней;
Профілактика і заходи боротьби з АЧС;
Державний контроль за обігом, розподілом та застосуванням ветеринарних препаратів і субстанцій, кормових добавок та кормів;
Законодавство в ЄС та Україні стосовно заборонених ветеринарних препаратів;
Клітинні технології у ветеринарній медицині;
Планування та організація здійснення основних протиепізоотичних заходів в Україні. Державних контроль за їх виконанням;
Профілактика і заходи боротьби зі сказом в Україні, країнах СНД і світі;
Найбільш небезпечні паразитарні хвороби та організація протипаразитарних заходів;
Порядок здійснення державного аудиту постійно діючих процедур, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках.
Після вручення кваліфікаційних свідоцтв заступник декана факультету ветеринарної медицини з питань післядипломної освіти Григовій Бойко провів профорієнтаційну роботу серед слухачів, ознайомивши їх з перевагами навчання і правилами прийому до НУБіП України та умовами вступу на спеціальність «Ветеринарна медицина» та «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза».
Наголошено про можливість вступу до університету на програми перепідготовки з наданням другої вищої освіти та магістерські програми, які функціонують в ННІ післядипломної освіти.
Увагу слухачів було акцентовано на можливості стажування фахівців ветеринарної медицини приватних структур на базі факультету ветеринарної медицини та ННІ післядипломної освіти НУБіП України.
Григорій Бойко