Студентка магістратури ОП "Адміністративний менеджмент" проєкту "Агрокебети" ділиться досвідом навчання в Політехнічному університеті Картахени (Іспанія) за програмою ERASMUS+

Ми отримали відгук студентки 1 курсу магістратури проєкту «Агрокебети» факультету аграрного менеджменту НУБіП України про навчання в Політехнічному університеті Картахени (Іспанія) у рамках програми академічної мобільності ERASMUS+ у другому семестрі 2025–2026 навчального року. Студентка успішно пройшла конкурсний відбір і зараз навчається в місті Картахена. Далі — пряма мова студентки.


Навчаючись у магістратурі НУБіП України за програмою «Агрокебети», я завжди звертала увагу на можливості міжнародної співпраці та академічної мобільності. Саме тому, коли було оголошено конкурс на участь у програмі ERASMUS+ до Політехнічного університету Картахени (Іспанія), я вирішила подати свою кандидатуру.

Після проходження конкурсного відбору я отримала можливість провести семестр у Політехнічному університеті Картахени (UPCT) — сучасному європейському університеті, який активно співпрацює з міжнародними партнерами та пропонує студентам інноваційні підходи до навчання.

Приїзд до нової країни та до нового університету завжди супроводжується хвилюванням: інша освітня система, нові викладачі, нові люди. Проте адаптація пройшла досить швидко завдяки підтримці міжнародного офісу університету, координаторів програми ERASMUS+, а також студентів з різних країн, які також приїхали за програмою академічної мобільності.

Навчальний процес у Політехнічному університеті Картахени дуже інтерактивний і практично орієнтований. Викладачі активно залучають студентів до дискусій, роботи в командах, презентацій та аналізу практичних кейсів. Такий формат навчання допомагає не лише краще засвоювати матеріал, а й розвивати навички міжнародної комунікації, критичного мислення та командної роботи.

Особливістю навчання є також атмосфера самого міста. Картахена — це історичне місто на узбережжі Середземного моря. Кампуси університету розташовані неподалік моря, тому під час перерв між заняттями студенти мають можливість прогулятися набережною, посидіти біля води, погрітися на сонці та трохи відпочити перед наступними парами. Така атмосфера робить навчання більш комфортним і надихає на продуктивну роботу.


Важливою частиною студентського життя є діяльність міжнародної студентської організації ESN (Erasmus Student Network). Ця організація активно допомагає студентам програми ERASMUS+ адаптуватися в новому середовищі, організовує культурні заходи, міжнародні зустрічі, подорожі та різні інтеграційні активності. Завдяки цьому студенти мають можливість познайомитися з молоддю з різних країн, дізнатися більше про інші культури та знайти нових друзів.

Особливо важливо, що між НУБіП України та Політехнічним університетом Картахени діє система академічного визнання результатів навчання. Після завершення семестру результати навчання передаються до деканату факультету аграрного менеджменту НУБіП України, де відповідно до встановлених процедур дисципліни можуть бути перезараховані.

Навчання за програмою ERASMUS+ — це унікальний досвід, який дозволяє побачити іншу систему освіти, розширити професійні горизонти, вдосконалити знання іноземних мов та отримати міжнародний академічний досвід.

Я щиро вдячна факультету аграрного менеджменту, проєкту «Агрокебети», ННЦ міжнародної діяльності та НУБіП України за підтримку і можливість навчатися за програмою ERASMUS+ у Політехнічному університеті Картахени. Це важливий етап мого професійного розвитку та безцінний досвід міжнародного навчання.

Олена КОВТУН,
завідувач кафедри
Людмила ДАНІЛОЧКІНА,
студентка магістратури, «Агрокебети»