Національний музей-заповідник української військової звитяги: подорож у минуле колективом факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК

March 1, 2025

Нещодавно колектив факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК  відвідав Національний музей-заповідник української військової звитяги, розташований у селі Нові Петрівці, Київської області. Цей музей, відомий також як музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році», присвячений героїчним подіям Другої світової війни та боротьбі за визволення Києва.

 

Музей-заповідник займає площу близько 9 гектарів, на якій збережено оборонні споруди, бліндажі та командно-спостережні пункти, що використовувалися під час Лютізької військової операції. Відвідувачі можуть оглянути зразки бойової техніки, виставки уніформи та зброї, що надають глибоке розуміння військової історії того періоду.

Центральним експонатом музею є масштабна діорама «Битва за Київ. Лютізький плацдарм. 1943 рік», створена в 1980 році. Вона реалістично відтворює події форсування Дніпра та створення Лютізького плацдарму, підкреслюючи подвиги та тяжкі втрати під час бою. Особливої уваги заслуговує Книга Вічної Слави, в яку занесено імена офіцерів і генералів 1-го Українського фронту, які брали участь у визволенні Києва.

 

Експозиція музею вражає своєю насиченістю та автентичністю. Відвідувачі можуть побачити зразки військової техніки, зброю, фотографії та документи того часу. Окрім цього, у музеї представлена виставка подій 2014 року, яка висвітлює Революцію Гідності та початок російсько-української війни. Ця частина експозиції розповідає про героїзм українських громадян, які вийшли на захист демократичних цінностей та незалежності своєї держави.

 

Окремий розділ музею присвячений сучасним подіям російсько-української війни. Відвідувачі можуть побачити особисті речі воїнів, які нині мужньо боронять Україну, бронежилети, військову амуніцію, уламки техніки з передової та прапори, що побували в боях. Ці експонати нагадують про високу ціну свободи та жертовність наших героїв, які віддають своє життя заради незалежності України.

 

 

Також у музеї згадано про події від найдавніших часів до сьогодення, що дозволяє простежити військову історію України в цілісному контексті. Особливе враження справляють цікаві діорами, які реалістично відтворюють бойові події, а також пам’ятник воїнам-визволителям, що вшановує героїв минулих поколінь. Відвідувачі також можуть побачити кадри, де нинішні захисники приймають присягу та віддають своє життя заради нас, захищаючи незалежність України.

Для нашого колективу ця екскурсія стала не лише можливістю дізнатися більше про події Другої світової війни, а й нагадуванням про незламність українського народу. Відвідуючи подібні місця, ми ще більше цінуємо подвиг воїнів, які боронили нашу землю тоді й тих, хто захищає її сьогодні. Ми висловлюємо щиру подяку нашим захисникам – воїнам Збройних Сил України, які з честю виконують свій обов’язок і продовжують боротьбу за свободу нашої країни.

Ця подорож залишила в наших серцях глибокі враження та спонукала до роздумів про силу духу, відданість і патріотизм. Ми впевнені, що такі заходи є важливими для виховання історичної пам’яті та національної свідомості.

Слава Україні! Героям слава!  

Ярослав Кислиця, асистент кафедри
технології м'ясних, рибних та морепродуктів

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook