Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Зустріч куратора групи Чепіль Людмили Василівни зі студентами

29 November 2024, 14:15

Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Люди в усьому світі об'єднуються для демонстрації підтримки людям, що живуть з ВІЛ або так чи інакше порушених ВІЛ-інфекцією, і згадують тих, хто помер від пов'язаних зі СНІДом захворювань. У 2020 році увага всього світу прикута до пандемії COVID-19 і її впливу на життя і благополуччя людей. Ця пандемія ще раз показала нам, наскільки тісно питання здоров'я пов'язані з іншими важливими питаннями, такими як боротьба з нерівністю, права людини, гендерна рівність, соціальний захист і економічне зростання. Саме тому основною темою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в цьому році стала «Міжнародна солідарність, спільна відповідальність».
COVID-19 наочно продемонстрував, що під час будь-якої пандемії безпека всіх залежить від безпеки кожного. Щоб досягти успіху, необхідно надати допомогу всім, хто її потребує. Викорінення стигми та дискримінації, врахування інтересів населення та застосування підходів, заснованих на правах людини і гендерну рівність, - ось головні умови припинення пандемій ВІЛ і COVID-19.
Цифри і факти.
• Загальносвітове число людей, що живуть з ВІЛ, становить 38 млн чоловік.
• 25,4 млн людей отримують лікування в рамках антиретровірусної терапії.
• Число нових випадків зараження ВІЛ склало 1,7 млн.
• 690 000 людей померли від захворювань, пов'язаних зі СНІДом, в минулому році.


Пандемія COVID-19 виявила давно вкорінену нерівність в нашому суспільстві. Ця криза охорони здоров'я, як і багато інших, найсильніше б'є по найбідніших і найбільш уразливих категоріям населення. Зокрема, він посилив і без того серйозні проблеми, з якими доводиться стикатися людям, що живуть з ВІЛ, жінкам, дітям і ключовим групам населення. Це в тому числі проблеми, пов'язані з отриманням життєво важливою медичної допомоги. Крім того, через кризу посилилося соціальна і економічна нерівність, яка, в свою чергу, підвищує уразливість до ВІЛ серед маргіналізованих груп населення.
Однак цю криза можна також розглядати і як тривожний дзвіночок, як можливість щось змінити в кращу сторону спільними зусиллями.
На підтримку теми Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом цього року - «Міжнародна солідарність, спільна відповідальність» я прошу Вас проявити міжнародну солідарність і взяти на себе спільну відповідальність.


Виконала студентка 2 групи 2 року навчання СТН,
Савчук Влада

Наставник групи Чепіль Л.В.
 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook