Інтеграція виробництва та науки – запорука успіху

February 1, 2025
   Вчені Національного університету біоресурсів і природокористування України стали співорганізаторами семінару ініційованого ТОВ «УАПК», KUHN, RAGT Semences для агрономів, інженерів-механіків та інших фахівців агрохолдингів Кернел, МХП, Агрорегіони та низки інших господарств.

  Семінар досить вдало поєднав науку та практику, агрономів та інженерів-механіків; фізіологію, морфологію культур і, особливо, інформацію про морфологію, особливості розвитку кореневої системи з сучасною технікою, ефективне використання якої неможливе без цих знань.

   Досить вдалий комплексний підхід, який рідко використовується, з точки зору поєднання інтересів, знань для фахівців різних спеціальностей, але однієї галузі виробництва. Для великої спільноти головних агрономів, інженерів-механіків та всіх зацікавлених в отримані інформації щодо нової техніки для обробітку ґрунту і теоретичної складової ефективності використання техніки з врахуванням морфологічних, фізіологічних особливостей формування кореневої системи кукурудзи, соняшнику, сої та формування продуктивності культур було запропоновано два блоки наукових і практичних доповідей.

Вченими Національного університету біоресурсів і природокористування України були презентовані наукові доповіді: Володимира МОКРІЄНКО «Фізіологія кореневої системи кукурудзи: як забезпечити стабільний врожай» та «Вплив фізіології кореневої системи соняшника на стабільність і продуктивність»; Світлани КАЛЕНСЬКОЇ «Фізіологія кореневої системи сої: як забезпечити стабільний урожай»; Микола ПАТИКИ «Розумна агроінженерія біологічних систем»; Наталії ПАСІЧНИК, Іллі МАРЧУКА, Олега ГРИЩЕНКО «Система живлення як елемент побудови здорового грунту (кукурудза, соняшник,соя)».

   Механізми кореневого живлення культур, як врахувати особливості різних ґрунтів, погодні умови, хімічні властивості добрив – неповний перелік актуальних питань, які були розкриті у доповідях науковців кафедри. Участь у семінарі проходила у дуже вдалому симбіозі з фахівцями-рослинниками, разом вдалося показати складну різносторонню тему формування й діяльності кореневої системи рослин.

   Також була презентована низка доповідей, які пов’язані з сучасним технічним оснащенням для обробітку грунту:

  • Юрій УРДА «Побудова здорового грунту. KUHN EXCELERATOR. Особливості та переваги»;
  • Дмитро ПРИЛУКА «Побудова здорового грунту. Глибоке рихлення. KUHN IN-LINE RIPPER»;
  • Вячеслав КРАСНЮК «Побудова здорового грунту. Смуговий обробіток грунту. KUHN GLADIATOR»;
  • Назар КОЦЮБИНСЬКИЙ «Вплив зносу робочих органів на якість обробки грунту».

   Тісна співпраця з фірмами, які презентують нову техніку, агропідприємствами, наукою та освітою — запорука ефективного виробництва, підготовки фахівців та практикоорієнтованою науки та освіти.
 

Світлана КАЛЕНСЬКА,
професор, завідувач кафедри рослинництва
Наталія Пасічник,
доцент кафедри агрохімії та якості
продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна 
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook