Результати діяльності колективу факультету ветеринарної медицини у 2024 році та завдання на 2025 рік

December 19, 2024
ФВМ НУБіП України

   19 грудня 2024 р. відбувся звіт «Про результати діяльності факультету ветеринарної медицини у 2024 році в умовах воєнного стану та завдання на 2025 рік».

   В засіданні трудового колективу факультету взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена Глазунова і заступник голови ради роботодавців факультету Сергій Ничик.

   На початку засідання було вшановано всіх тих, хто поклав своє життя за нашу свободу у війні росії проти України.

   У звітній доповіді декан факультету Микола Цвіліховський відзначив, що незважаючи на воєнний стан і глобальні виклики, факультет продовжив динамічний розвиток, реалізуючи стратегічну мету і завдання, визначені Законом України «Про вищу освіту», закріплені в Статуті та програмі розвитку університету «Голосіївська ініціатива 2025».

   Впродовж року здійснювалась системна робота з оптимізації структури управління, оновлення кадрів, що дозволило поліпшити якість підготовки здобувачів вищої освіти, покращити наукову, методичну та виховну роботу. Наразі нагальне завдання колективу факультету – рухатись у напрямку Міжнародної акредитації, надалі поліпшувати якість освітньо-виховного і науково-інноваційного процесів, забезпечувати конкуренто-спроможність випускників, сприяти самовдосконаленню і росту професіоналізму кожного співробітника, здобувача вищої освіти.

   До 126-річчя НУБіП на кафедрі біоморфології хребетних ім. акад. В. Г. Касьяненка відкрито ННЛ Центр біоморфологічних технологій, що трансформувався у ННВЛ, а до початку нового 2024-2025 н .р. – НЛ Центр навчання і дорадництва з виробництва органічної продукції на кафедрі гігієни тварин і харчових продуктів і ННЛ Центр геопросторової ветеринарної епідеміології на кафедрі ветеринарної епідеміології і охорони здоров’я тварин.

   У 2024 р. на факультеті, виключно за ОС «Магістр» і денною формою підготовки, навчалися 1232 здобувачі вищої освіти, з яких 67 % (820 здобувачів) - за державним замовленням. Навчальний процес забезпечується висококваліфікованим професорсько-викладацьким складом, у т. ч. 3 академіки і 1 член-кореспондент НААН та 19 академіків і член-кореспондентів громадських академій, 36 (35 %) докторів наук, професорів, 56 кандидатів наук, доцентів, старших викладачів, 7 докторів філософії, асистентів і 5 асистентів без наукового ступеня. Для забезпечення навчального процесу ними у 2024 р. видано 4 підручники, 18 навчальних посібників, 52 методичних вказівок (у т. ч. близько 10 − англійською мовою).

 

   Ведеться активна співпраця з радою роботодавців, з клініками і підприємництвами укладено ряд угод про стратегічне партнерство та науково-технічне співробітництво. В умовах воєнного стану забезпечено системну діяльність НДІ здоров’я тварин, наукової ради, ради молодих вчених, ради аспірантів та ін. підрозділів. До 126-річчя НУБіП на факультеті проведено секцію 3 «Смарт-ферми, адаптивне тваринництво, аквакультура, ветеринарна медицина» Форуму SEB-2024, міжнародні конференції «Єдине здоров’я 2024», «Біоморфологія сьогодення», «Єдине здоров’я – соціальний вимір», літня школа «Мозаїка єдиного здоров’я», круглі столи пам’яті професорів В. Любецького і П. Роговського.

   На факультеті виконувалось 56 наукових тем, у т. ч. 6 бюджетних, 36 госпдоговірних і 1 за міжнародним грантом на загальну суму 5599 тис. грн., що становить 57,9 тис. грн. на 1 штатну одиницю НПП. Науковцями факультету видано 16 монографій, 7 науково-практичних рекомендацій, понад 450 наукових статей та тез доповідей конференцій, у т. ч. 186 у міжнародних виданнях, що входять до Міжнародних баз SCOPUS, Web of Science та інших наукометричних баз, отримано 18 патентів і свідоцтв на винаходи.
   На факультеті проходять підготовку 76 аспірантів і 4 докторанти; функціонує 4 постійнодіючі спеціалізовані вчені ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій. У 2024 р. у спецрадах факультету захищено 1 докторську дисертацію і 9 дисертацій доктора філософії.

   Науково-педагогічні працівники, аспіранти та здобувачі вищої освіти впродовж року брали активну участь у багатьох Міжнародних заходах за кордоном. Здійснювалось викладання курсів «Анатомія тварин» і «Фізіологія тварин» в університеті Ліньї, КНР. Підписано угоду про співпрацю з університетом Яси, Румунія Виконувався проєкт за програмою Жана – Моне « Інтеграція Єдиної системи здоров’я та політики ЄС в Україні» («Integration EU One Health framework and policies in Ukraine»). Здійснені кроки до визнання дипломів у Європейському союзі, у т. ч. впродовж 2024 р. проводилась переадкредитаційна експертиза факультету Міжнародними експертами за підтримки проекту ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні», а також за підтримки Посольства Франції в Україні.

 

   На факультеті проведені творчі конкурси – «Дебют першокурсника», «Пісня першокурсника», флешмоб «Ми-Єдині» та вшанування пам’яті Т. Шевченка, челенджі «5 причин перемогти війну», «хвостаті- аручники війни» і до Дня вишиванки та до Дня Незалежності України, «Осіння школа юного ветеринара» і благодійний збір для студентів та випускників факультету, які знаходяться в лавах ЗСУ, різні тематичні вікторини та ін.

 

   У гуртожитку №6 здійснено капітальний ремонт кімнат для першого курсу, облаштуванням новими меблями і ортопедичними матрацами, здійснено ремонт кімнати відпочинку для студентів.

   Серед багатьох завдань 2025 р. одними із основних є активна перебудова освітнього і наукового процесів відповідно до вимог воєнного стану, органічне поєднання класичних та віртуальних технологій ведення занять, пошук нових шляхів для постійного покращення матеріально-технічної бази кафедр шляхом придбання лабораторного і клінічного обладнання та приладів, реконструкція стаціонарів та створення кафедр з відповідними клініками за видами тварин, заключення міжнародних грантових угод, проходження міжнародної акредитації та інші.

 

   В обговоренні взяли участь завідувачі кафедр Олег Мельник, Наталія Грушанська, Олександр Вальчук і В’ячеслав Соломон, професор Валерій Ушкалов, заступник голови ради роботодавців Сергій Ничик, проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена Глазунова, які відзначили, що в цей не простий рік колективом факультету було зроблена величезна робота і чітко окреслені завдання на перспективу.

 

 

 

   Звіт про діяльність факультету ветеринарної медицини за 2024 рік та завдання на 2025 рік зборами було схвалено одноголосно.

Слава факультету!
Слава Університету !
Слава Україні!

Сергій Деркач, Юрій Жук, Тарас Савчук,
заступники декана

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook