Кіномистецтво як інструмент соціальної роботи

October 18, 2024
Третьокурсники відвідали кінотеатр «Жовтень» для перегляду та аналізу сучасного українського фільму. Візит став частиною освітньої програми, спрямованої на розвиток критичного мислення та розуміння соціальних проблем через кіномистецтво. Після сеансу для здобувачів була організована екскурсія, під час якої вони дізналися про його історії становлення, особливості репертуарної політики та роль у підтримці вітчизняного кінематографу.
Перегляд фільму став не просто розвагою для студентів, які готуються стати соціальними працівниками, а й важливим навчальним досвідом. З точки зору майбутніх фахівців у соціальній сфері, аналіз фільму дає можливість побачити реалії суспільного життя, дослідити соціальні проблеми та поведінкові моделі людей у різних життєвих обставинах. Кіномистецтво часто є відображенням соціальних викликів та проблем, таких як бідність, дискримінація, гендерна нерівність, проблеми родинних стосунків чи насильство. 
Для соціальних працівників важливо розуміти ці теми, адже вони будуть стикатися з ними в реальній практиці. Фільм, який обрали для перегляду, акцентував увагу на проблемах соціальної несправедливості, а також на психологічних і емоційних аспектах головних героїв, які опинилися в складних життєвих ситуаціях.
На цьому тижні до кінолекторію також долучився і перший курс.
Після кінопоказу для студентів обох курсів були організовані кураторські години у незвичному форматі. Замість традиційних занять студенти брали участь в інтерактивних обговореннях та рольових іграх, які допомогли їм глибше зрозуміти соціальні проблеми, висвітлені у фільмах. Під час таких кураторських годин студенти обговорювали, як герої фільму долали свої життєві труднощі, що впливало на їхні рішення, та які механізми підтримки могли б бути запропоновані з боку соціальних служб.
 
Такий формат занять дозволив студентам не лише сприймати інформацію пасивно, а й активно її аналізувати та застосовувати свої знання на практиці.

асистент кафедри соціальної роботи та реабілітації,

Вікторія БУДЕГАЙ 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook