Виховна година до Дня вишиванки
Виховна година до Дня вишиванки
May 16, 2024
Сьогодні ми відзначаємо Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. У цей день кожен охочий долучається до святкування, одягнувши вишиванку, символ єдності та патріотизму.
Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії Чернівецького університету Леся Воронюк. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та викладачів факультету. Протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, і традиція стала популярною по всій Україні, об'єднуючи українців в Україні.
Особливого значення День вишиванки набув під час повномасштабної війни Росії проти України. Цьогоріч, 16 травня, вишиванка стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний і непереможний народ.
Саме цій події студенти групи № 1 разом із куратором Оленою Соловей присвятили відкриту виховну годину на тему: «У рідному краї цвітуть вишиванки». Зворушливі слова про історію вишиванки, її обереги, символи, традиції, кохання, життя, легенди, Батьківщину та цікаві факти про вишиванку висловлювали ведучі Павелко Святослав, Колінько Дар’я, Попов Артем та Данько Анна. Вірші декламували Супрунюк Кирило, Патай Іван, Гуржій Олександр. Свою творчу аматорську майстерність подарували глядачам студенти Лемішко Дарина, Ус Христина, Васечко Діана та Фатєєва Ілона.
Атмосферу для роздумів створювали вдало використані відеоролики про «Вишиванки Чернігівщини різних районів» та «Виготовлення національного українського одягу – для Чернігівщини», де висвітлювали фасони, кольори, способи вишивання, орнаменти та візерунки.
У наш час вишиванка не лише не зникає, а навпаки набирає популярності, стає актуальною й підсилюється сучасними формами одягу та новими візерунками, взятими людьми все з тої живої Землі-матінки. Тепер носити вишиванку – це не тільки вираження патріотизму, але й відображення нашої любові до Батьківщини, до наших коренів та до нашої неповторної культури.
Нехай кожна вишиванка стане символом нашої національної гордості, незламного духу та вірності рідній землі.
Слава Україні!
Куратор групи №1, Олена СОЛОВЕЙ