Кафедра розпочала весняний цикл відкритих лекційних занять

February 21, 2023

 

21 лютого 2023 року асистент кафедри теорії та історії держави і права Тарас Панталієнко провів відкрите лекційне заняття з дисципліни «Правова культура особистості» на тему «Реалізація суб'єктивних прав та юридичних обов'язків» для студентів 1 курсу спеціальності «Громадське здоров’я» у дистанційному форматі.

 

На лекції були розглянуті наступні питання: поняття та ознаки правової поведінки; суб’єктивне право та об’єктивний юридичний обов’язок; порядок звернення громадян до державних органів; реалізація права у сфері приватного та публічного права. Також були висвітлені аспекти правомірної поведінки з наведенням характерних прикладів, для більшого розуміння студентами лекційного матеріалу. Студенти змогли дізнатися як реалізовувати свої суб’єктивні прав через звернення до державних органів та отримали інформацію в яких формах і випадках це робити.

 

Додатково було розглянуто питання необхідності ліцензування певних видів господарської діяльності при відкритті нового бізнесу, що підпадає під процедуру ліцензування. Були наведені характерні приклади необхідності ліцензування певних видів господарської діяльності, а саме: в якому випадку необхідне ліцензування та як це зробити, що таке ліцензійні умови та як їх дотримуватися, порядок отримання ліцензії та умови її відповідності. Також в процесі розгляду цього питання зосереджувалася увага на проведенні ліцензійної перевірки, щодо дотримання ліцензійних умов.

Резюмуючи вищенаведене, були зроблені відповідні висновки щодо розуміння порядку та форми звернення до державних органів з питань реалізації суб’єктивних прав та важливості ліцензування певних видів господарської діяльності, як для суспільства та держави, так і для кожного громадянина окремо.

 

Студенти брали активну участь у обговоренні основних аспектів теми лекційного заняття. Питання лекційного заняття були повністю розглянуті та реалізовані з наведенням відповідних прикладів для більшого розуміння та засвоєння матеріалу лекційного заняття.

 На лекційне заняття завітали колеги з кафедри Анна Мельник, Олена Чомахашвілі, Людмила Протосавіцька, Алла Гелич, які оцінили якість проведеного заняття.

І уже наступного тижня, 02 березня 2023 року, чекаємо усіх на відкритому заняття з навчальної дисципліни "Правознавство" на тему "Система судових та правоохоронних органів України" для студентів 1 курсу економічного факультету спеціальностей Підприємництво, торгівля та біржова діяльність", яке проведе Олена Чомахашвілі.

 

Дякуємо усім, хто долучився до лекційного заняття! Усім мирного неба і добра!

 

Кафедра теорії та історії держави і права

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook