8 September 2021, 10:52
Магістри першого року ОП "Селекція і генетика сільськогосподарських культур" вже розпочали своє навчання в якості майбутніх дослідників.
Гарант освітньої програми Олександр Макарчук традиційно присвятив одну із планових зустрічей з магістрами кафедри генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського питанню академічної доброчесності. Зокрема він повідомив, що в університеті діє комплекс профілактичних заходів для попередження академічної недоброчесності: інформування працівників і здобувачів вищої освіти про необхідність дотримання норм цитування; розгляд питань наукової етики; видання та розповсюдження методичних рекомендацій щодо належного оформлення посилань на використані джерела у роботах учасників освітнього процесу; запроваджуються на факультетах (ННІ) спеціальні заняття (семінари) з основ культури наукової ділової мови та академічного письма, на яких акцентується увага на коректному використанні в навчально-методичних та наукових роботах інформації з інших джерел, уникненні плагіату, правилах бібліографічного опису джерел та цитувань.
Система запобігання плагіату працює за допомогою онлайн-сервісів StrikePlagiarism та Unicheck компанії ТОВ «Антиплагіат» в декілька етапів (завантаження електронного варіанту роботи; перевірки роботи і формування звіту подібності; передача звіту для аналізу та прийняття рішення). Відповідно до п.4
Положенням про академічну доброчесність у НУБіП України всі навчально-методичні та наукові роботи (у т.ч. дисертаційні роботи) НПП, докторантів, аспірантів та здобувачів вищої освіти розміщуються в репозиторії Університету та підлягають перевірці на наявність плагіату.
Олександр Макарчук наголосив, що здобувачі ВО зобов’язані самостійно виконувати навчальні завдання, завдання різних видів контролю, робити посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок чи тверджень, дотримуватись норм законодавства про авторське право, надавати достовірну інформацію про результати різних видів діяльності. Магістри регулярно інформуються про академічну доброчесність на зустрічах, семінарах, які організовуються деканатом, гарантом, керівниками магістерських робіт тощо.
Магістри кафедри, перспективні селекціонери найрізноманітніших напрямків у своїй сфері, приймали активну участь у дискусії, адже вже наступного року їм доведеться доводити власну академічну доброчесність під час перевірки дипломних робіт на відсоток плагіату. Тим більше, активні здобувачі ВО найближчим часом планують розпочати презентувати результати власних досліджень на конференціях. Тому гарант програми звернув увагу, що на території університету проводяться семінари «Академічна доброчесність як інструмент забезпечення якості вищої освіти», а також працює
Комісія із питань етики і академічної доброчесності.
Також магістрам був наданий доступ до наступних матеріалів:
1. Документи, що регламентують академічну доброчесність, антикорупційні дії, протидію сексуальним домаганням і дискримінації в НУБіП України.
Положення про академічну доброчесність в НУБіП України
Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Котух Катерина Анатоліївна
2. Корисні матеріали
3. Корисні посилання
Ірина Шпакович,завідувач лабораторією кафедри генетики,
селекції і насіннитцва ім. проф. М.О. Зеленського