Міжнародна науково-практична конференція «Ґрунти України: трансформація і відновлення родючості»

7 December 2021, 15:24
НУБіП

  

     7 грудня 2021 р. на базі агробіологічного факультету НУБіП України відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Ґрунти України: трансформація і відновлення родючості», яка присвячена Міжнародному дню ґрунтів.

      Метою конференції, яку організовувала кафедра грунтознавства та охорони грунтів ім. проф. М.К. Шикули,  було представлення результатів наукових досліджень з актуальних проблем з ґрунтознавства та охорони ґрунтів, відновлення їх родючості, ґрунтозахисного землеробства, а також підтримка міжнародних зв’язків серед науковців вищих навчальних закладів та установ, обговорення дискусійних питань та визначення пріоритетних напрямів їх подальшого розвитку.

Конференція почалася о 10.00 і проходила в 4 корпусі в аудиторії 40, а також дистанційно за посиланням:

https://nules.webex.com/nules/j.php?MTID=m0843bcfec9332c84005495490060154d

З привітаннями і вступним словом звернувся до учасників конференції головний організатор член-кореспондент НААН, доктор с.-г. наук, професор Балаєв Анатолій Джалілович.

 

Усі члени кафедри ґрунтознавства та охорони грунтів ім. проф. М.К. Шикули були присутні на конференції і приймали активну участь.

 

 


Розпочала пленарні доповіді декан агробіологічного факультету доктор с.-г. наук, професор Тонха Оксана Леонідівна з інформативною доповіддю Сучасні методи управління родючістю грунтів.

   Завідувач кафедри грунтознавства та охорони грунтів ім. проф. М.К. Шикули Кравченко Юрій Станіславович  виступив з доповіддю: Agrogenesis of Ukrainian and Chinece Chernozems.

Результати своїх наукових та практичних досліджень на пленарному та секційних засіданнях представили багато науковців з різних наукових установ України, виступали гості з Румунії, Узбекистану, США, Китаю та інших країн, а також викладачі і студенти агробіологічного факультету.

 

Мірошниченко Микола Миколайович, зам. директора ННЦ Інституту грунтознавства і агрохімії ім. О.Н. Соколовського представив доповідь, які викликала жваву дискусію і багато запитаннь.


Доповідала Romina Mazare, представниця Університету сільського господарства та ветеринарної медицини, Тімішоа́ра, Румунія.


 Самохвалова Валентина Леонідівна – ст. н. с. відділу охорони грунтів ННЦ “Інституту грунтознавства і агрохімії ім. О.Н. Соколовського”.


Ткаченко Микола Адамович, директор Національного наукового центру "Інститут землеробства НААН", доктор с.-г.  наук, член-кореспондент НААН.

Професор Авазбек Турдалиев, завідувач кафедрой грунтознавства Ферганского державного университету (Узбекистан) з доповіддю:  “Галеохимические изменения почв под влиянием поливов минерализиванными водами”.


Rafiq Islam Program Director Fulbright Teaching Scholar, Academc Editor, США, штат Огайо з доповіддю: Regenerative agriculture to improve soil health and crop productivity in Ukraine.



Захарченко Аліна Анатоліївна та  Сіхуан Чжан (Сумський національний аграрний університет) з доповіддю: “Використання рідкого дигестату як добрива в польовій сівозміні (досвід Китаю)”.


Заслухані доповіді на пленарному і секційних засіданнях викликали інтерес і жваву дискусію стосовно представлених матеріалів та рекомендацій щодо практичного використання результатів досліджень. Активну участь в них приймав Капштик Михайло Васильович, член громадської організації "Навчально-координаційний центр сільсько-господарських дорадчих служб".  

На завершення професор Балаєв Анатолій Джалілович подякував усім за цікаві доповіді і наголосив на важливість проведення таких заходів. Мирошніченко Микола Миколайович запропонував обговорити проект забезпечення наукової комунікації і обміну досвідом для збереження чорноземних грунтів у міжнародному масштабі, тобто створення міжнародної мережі моніторингу грунтів.

 

Доцент кафедри грунтознавства та

 охорони грунтів Карабач К.С.

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook