Наукові розробки – у виробництво, а не на полицю, або звіт про участь науковців університету в міжнародній конференції

26 вересня 2013, 16:19
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

«Творче мислення плюс запал у діяльності є головними джерелами економічної ефективності», – ці слова, що належать одному із провідних світових фахівців в галузі управлінського консалтингу Томасу Дж. Пітерсу, були епіграфом VІІІ Міжнародної наукової конференції у м. Краків (Польща), що проходила на базі Краківського університету науки і технологій (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – AGH) під егідою Колегії ректорів вищих навчальних закладів Кракова в період із 26 по 28 вересня 2013 року.
Коротко із історії. Засновником конференції є наукова група Pro Futuro, що створена у вищезгаданому університеті. Конференція є одним із найпопулярніших заходів такого виду, що організовуються у Польщі. Оскільки тематика доповідей охоплює широкий спектр досліджень, запропоновані доповіді розглядаються у п’яти секціях: інноваційні технології, сучасна інженерія, економічні науки, інженерія середовища, а також суспільні та гуманітарні науки.
Популярність конференції вже вкотре утримується на високому рівні: вона об’єднала понад 150 науковців. Серед польських університетів це Ягеллонський, Варшавський, Шльонський, Краківський університети, Вроцлавська та Краківська політехніки, інститути Польської академії наук. Понад 30 % учасників склали науковці із європейських університетів з Латвії, Бельгії, Литви, Чехії, Азербайджану, Німеччини, Угорщини, Словаччини та Італії. Україну з-поміж інших навчальних закладів на цьому форумі представляв і наш університет – кафедрою автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І. І. Мартиненка. Остання запропонувала до розгляду результати своїх наукових досліджень, що стосуються моделювання і прогнозування природних збурень на біотехнічний об’єкт, розробки інтелектуальної системи управління таким об’єктом. Кафедра проводить вказані дослідження в рамках державної науково-дослідної тематики «Розробка теорії побудови систем управління агропромисловим виробництвом з біотехнічними об’єктами і особливостями природних збурень» і в цьому завдячує проректорові з наукової та міжнародної діяльності, проф. М. Д. Мельничуку за сприяння в розвитку зазначених досліджень.
На пленарному засіданні були присутні імениті представники краківських університетів і виголошені актуальні доповіді, що стосуються створення бізнес-інкубаторів та наукових технологічних парків, міжнародних оцінок діяльності наукових працівників (зокрема індекс Хірша (H-індекс) та сумарний імпакт-фактор SIF – компанія Томсон Ройтерс) і презентації представників спонсора конференції – компанії Орлен Ойл.
Секційні засідання проходили у замку Кожкєв у форматі постерних сесій. За результатами оцінки організаторів конференції були відзначені кращі доповіді у кожній із секцій. У секції «Інноваційні технології», де було представлено 22 доповіді, кращими визнали такі: «Генератори псевдовипадкових послідовностей з використанням обчислень на відеокарті» (спільна робота Харківського національного університету радіоелектроніки та Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»), «Крупномасштабна спірально-кільцева послідовна хроматографія з використанням новітньої органічної високоіонної системи у стійкій водній фазі для підготовчої сепарації декарбоксилованих бетацианінів» (спільна робота AGH та Брауншвейського технічного університету (Німеччина) і науковців нашого університету – проф. В. П. Лисенка, доц. В. М. Решетюка, асист. В. Л. Щербатюка «Зовнішні збурення та показники якості курей-несучок у промисловому пташнику – прогнозування їхньої динаміки для ефективного управління та виробництва». За умовами оргкомітету конференції було опубліковано збірник тез доповідей, а кращі доповіді у повному об’ємі викладено на електронних носіях, архівовано на сайті наукової групи Pro Futuro і роздано всім учасникам конференції.
У рамках конференції було проведено воркшопи для учасників із напрямів: статистика, комп’ютерний аналіз даних, MATLAB, психологічні методики впливу на персонал в бізнес-середовищі, мотивація, формування колективу, трансформаційна комунікація, лідерство.
Цікавим заходом програми конференції був круглий стіл за участю партнерів технологічного парку AGH. Темою дискусії було застосування безконтактного інтерфейсу: стан впровадження та перспективи розвитку, зокрема, використання жестів, погляду і мозкових імпульсів для маніпуляції оточуючими предметами.
Під час роботи конференції ми мали нагоду провести зустріч із колегами – науковцями факультету електротехніки, автоматики, інформатики та біомедичної інженерії – деканом, проф. Антоні Чешла і його заступником з напряму «Автоматика» проф. Кшиштофем Опшенкевічем. На зустрічі було обумовлено конкретні шляхи реалізації Договору про співробітництво між НУБіП України і AGH на 2010-2015 роки, підписаного ректорами університетів, в галузі енергетики і автоматики.
Окрім цього, декану факультету було вручено запрошення для участі у Міжнародній науковій конференції «Проблеми та перспективи розвитку енергетики, електротехнологій та автоматики в АПК», що буде проходити в НУБіП України, на що він люб’язно погодився.
Із матеріально-технічною базою і науковими розробками факультету можна було ознайомитися під час надзвичайно цікавого заходу, який щорічно проводиться на теренах Малопольського воєводства, – Малопольська ніч науковців. Під час його проведення – від 6-ї години вечора до опівночі – спостерігався справжній бум зацікавленості місцевих мешканців. Слід зауважити, що наукові демонстрації в лабораторії високих напруг в електроенергетиці «Буря в лабораторії», на жаль, відвідати не вдалося, оскільки 45-хвилинні презентації супроводжувались нескінченним потоком зацікавлених відвідувачів.

В. о. завідувача кафедри автоматики та
робототехнічних систем ім. акад. І. І. Мартиненка,
доцент В. М. Решетюк
Асистент В. Л. Щербатюк
 


Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook