Перед початком весняно-польових робіт в НДГ відбувся круглий стіл виробничників та науковців НУБіП

19 березня 2021 року
     Перед початком польових робіт виробничники НДГ та науковці НУБіП зібралися, щоб обговорити стратегію у рослинництві на 2021 рік. Круглий стіл ініціював керівник відділу організаційної діяльності НДГ та навчально-виробничої практики Василь Туринський.

     У роботі прийняв участь проректор з проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадим Ткачук. Виробничників представляли директори та агрономи навчально-дослідних господарств «Великоснітинське», «Агрономічної дослідної станції», Ніжинського агротехнічного інституту, Немішаївського фахового коледжу. Науковців представляла наукова агрономічна еліта НУБіП: декан агробіологічного факультету, професор Оксана Тонха, професор кафедри захисту рослин Микола Доля, професор кафедри землеробства та гербології Семен Танчик, професор кафедри екобіотехнології та біорізноманіття Микола Патика, завідувач кафедри технології зберігання, переробки та стандартизації продукції рослинництва, професор Григорій Подпрятов, доцент кафедри рослинництва Володимир Мокрієнко, директор НДІ рослинництва, професор Ганна Ковалишина, завідувач кафедри генетики, селекції і насінництва Олександр Макарчук. У засіданні активну участь прийняли також запрошені представники фірм «Ікар» та «Сінгента», що цього року виграли тендери на забезпечення НДГ засобами захисту рослин, мікродобривами та стимуляторами росту.

  

 

     На початку засідання начальник відділу організаційної діяльності НДГ та навчально-виробничої практики Василь Туринський надав інформацію про результати роботи НДГ у минулому році, розставив акценти щодо планів на наступний рік. Зокрема це виростити у 2021 році 20 тисяч тон зернових та технічних культур, що дасть можливість НДГ розвиватися і міцно стати на ноги. Для цього в НДГ посіяно понад 1600 га озимих культур, які зараз знаходяться в доброму стані (за результатами відбору монолітів у НДГ, біохімічними дослідженнями, візуального огляду полів, що провели Василь Туринський та професор Микола Доля 17.03.2021 року). Планується посіяти біля 1000 га соняшнику та понад 1600 га кукурудзи на зерно та силос. Практично повністю готова до роботи техніка. Забезпеченість ресурсами (насіння, добрива, засоби захисту рослин, пальне) на сьогоднішній день в усіх НДГ 100%. Важливо, як отримати від них максимальну віддачу. Це і було предметом гострої дискусії між науковцями, виробничниками та запрошеними представниками фірм.

     У своєму виступі професор Микола Доля відмітив хороший стан посівів озимини, високу якість посіву та протруювання, оптимальну глибину та густоту. Акцентував увагу на підвищенні ефективності контролю фіто-санітарного стану посівів, пріоритетності внесення добрива КАС у порівнянні з іншими азотними добривами, вирощування вітчизняних сортів перед іноземними, розвивати в НДГ систему ресурсозбереження, раціонального використання ґрунтів. За результатами обстеження полів у НДГ надав рекомендації щодо поліпшення стану посівів і відновлення їх після перезимівлі.

     Декан агробіологічного факультету Оксана Тонха підкреслила, що в співпраці НДГ та науки повинна бути системність, організованість і порядок. Необхідно розробити стратегію договірних відносин між наукою та виробництвом, де кожна сторона відповідала б за надані рекомендації та їх виконання. Запропонувала у 2021 році взяти два поля по 5 га у еликоснітинському НДГ та Агрономічній дослідній станції під патронат кафедри ґрунтознавства для впровадження диференційованої системи живлення, з метою отримання високих урожаїв.

     Проректор Вадим Ткачук відзначив, що справи в НДГ знаходяться під постійним контролем ректорату і особисто ректора Станіслава Ніколаєнка, що ініціював, зокрема, незалежну перевірку стану озимих посівів науковцями НУБіП. В діяльності НДГ головне – це дотримання технології. Підтримав пропозицію науковців щодо більш широкого залучення їх у процес отримання високих урожаїв в НДГ, в тому числі і на договірних умовах. Розповів про нові світові тенденції на ринку зерна. Наголосив на необхідності активно розвивати в НДГ переробну галузь.

     Професор Семен Танчик акцентував увагу на чіткому дотриманні технологій вирощування, сівозмін, раціонального використання ресурсів, розвитку органічного землеробства. Головною тезою прозвучало, що ґрунти треба берегти. Також він надав ряд практичних першочергових порад виробничникам, на що треба звернути увагу від початку польових робіт.

     У дискусії прийняли участь всі присутні, в тому числі і гості, обговорювана проблема нікого не залишила осторонь. Озброївшись додатковими знаннями , НДГ з наступного понеділка планують приступити до весняно-польових робіт.


Василь Туринський,
начальник відділу організаційної діяльності НДГ
та навчально-виробничої практики

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook