Конференція трудового колективу затвердила звіт ректора Станіслава Ніколаєнка, програму розвитку «Голосіївська ініціатива – 2025» та визначила завдання на 2021 рік

29 грудня 2020 року
     29 грудня 2020 року відбулася конференція трудового колективу Національного університету біоресурсів і природокористування України, яка зібрала 260 делегатів. Вже звичним став для нас дистанційний режим роботи, зазначив Ростислав Тарасенко, відкриваючи засідання. Менше з тим, на порядку денному важливі питання – заслуховування звітів та затвердження документів.

  

  

     З доповіддю про діяльність колективу в цей непростий рік пандемії витупив ректор Станіслав Ніколаєнко. Повний текст звіту опублікований на офіційному сайті університету. Ректор зазначив, що незважаючи на всі негаразди, в 2020 році університет розвивався, гідно витримав виклики, колектив йшов вперед, творив, навчав і виробляв. НУБіП чи не єдиний виш, який був готовий до дистанційного навчання. Значно поліпшені показники в міжнародному рейтингу QS, увійшли до десятки кращих в Україні за кількістю поданих заяв абітурієнтами. Успішно здійснено набір на перший курс та до магістратури, відокремлених підрозділів. Нарощений науковий потенціал, про що свідчить збільшення фінансування на виконання дослідницьких робіт, кількість публікацій вчених і викладачів в виданнях, що входять до міжнародних наукометричних баз. У надзвичайно важких умовах зміцнена матеріально-технічна база, проведені ремонтні роботи в навчальних корпусах і гуртожитках, закуплено наукове, лабораторне обладнання для навчального процесу. Але найголовніше, колектив прикладав максимум зусиль для якісного навчання, реалізації покладених державою завдань і положень програми розвитку університету «Голосіївська ініціатива 2020».

  

  

  

     Розширювали і доповнювали виступ ректора делегати конференції та заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко. Голова наглядової ради Микола Томенко дав найвищу оцінку роботі усього колективу і поставив НУБіП в приклад для інших вишів. І це враховуючи лише один фактор – починаючи з 12 березня викладачі і студентство включилися в дистанційне навчання, опанували сучасні засоби відеозв’язку, з перших днів майже 90% студентів було охоплено онлайн-лекціями і практичними заняттями. Далеко не всі заклади вищої освіти і на кінець року мають такий потенціал. Разом з тим, він наголосив на викликах, які нас очікують в році прийдешньому і, перш за все, фінансові. Декан агробіологічного факультету Оксана Тонха підтримала звіт ректора та зупинилася на досягненнях свого колективу. Директор Ніжинського агротехнічного інституту Василь Лукач запевнив, що усі відокремлені підрозділи університету йдуть у фарватері університету, постійно розвиваються, а в цьому році концентрувалися над поліпшенням матеріально-технічної бази для якісного практичного навчання. Студент економічного факультету Роман Шутенко від імені студентства висловив підтримку обраному курсу розвитку, проінформував про діяльність студентської організації, яка попри карантинні обмеження продовжує активно працювати. Директор НДІ здоров’я тварин Дмитро Засєкін також схвально оцінив роботу колективу в 2020 році, акцентував увагу на специфіці навчального і наукового процесів факультету ветеринарної медицини, особливостях організації лабораторних і практичних занять, а також запропонував запровадити номінацію Людина року-НУБіП.

  

     Голова профспілкової організації факультету землевпорядкування Ольга Тихенко зупинилася на системній роботі з соціального захисту, вирішенні проблем членів профспілки, наданні допомоги, зокрема захворівшим на COVID-19. Завідувачка кафедрою фінансів Надія Давиденко закцентувала на проблемах дистанційного навчання, висловила тривогу за набір, необхідність оновлення навчальних програм з урахуванням вимог роботодавців. Декан юридичного факультету Олена Яра підняла проблему формальною участі частини студентства у дистанційному навчанні, недосконалості технологій і програмних засобів, наголосила на необхідності перегляду функцій навчальних аудиторій і переобладнання їх під сучасні лабораторії, квест-руми тощо. Завідувач кафедри таксації лісу та лісового менеджменту Андрій Білоус запевнив, що кафедра має усе необхідне надсучасне обладнання для навчального процесу, повідомив про активну міжнародну діяльність викладачів ННІ лісового і садово-паркового господарства, а у зв’язку з переходом в цифрову реальність потрібно продовжити дебюрократизацію, особливо супроводу наукового процесу. Завідувач кафедри журналістики Наталія Костриця закцентувала на створенні власного університетського youtube-каналу, необхідності розвиту власних медіа та активній співпраці з засобами масової інформації.

  

 

  

     Від імені міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета колектив з успішним завершенням року та прийдешніми святами привітав його заступник Андрій Вітренко. У своєму виступі він високо оцінив досягнення викладачів, вчених, студентів університету та вкотре запевнив, що НУБіП є правофланговим закладом вищої освіти.

  

     Конференція трудового колективу схвалила звіт ректора Станіслава Ніколаєнка та визначила завдання на наступний рік.
Перше – реалізація завдань, задекларованих у програмі розвитку «Голосіївська ініціатива-2025» на 2021 рік. Друге – оновлення цілей, методів та форм профорієнтаційної роботи, поширення по всій країні навчальних центрів ННІ та факультетів за прикладом Фастівського та Ірпінського ліцеїв; осучаснення діяльності підготовчого відділення, університетської та факультетських олімпіад. Третє – підтримка високого авторитету університету в суспільстві, громадському середовищі, співпраця з владою, активна діяльність у профільному середовищі колективом кожного відокремленого підрозділу, факультету, ННІ, кафедри. Четверте – ефективне удосконалення методик дистанційного навчання, створення віртуальних лабораторій, відповідних умов для науково-педагогічних працівників і студентів, зміцнення матеріально-технічної бази, створення Айті агрохабу, лабораторії штучного інтелекту. П’яте – перебудова науково-дослідницької, інноваційної діяльності, посилення зв’язків із бізнесом, роботодавцями, спрямування дослідництва на вирішення конкретних проблем економіки країни, активізація діяльності кластерів, запровадження штучного інтелекту у виробництво, залучення до цієї діяльності колективів всіх кафедр, студентства та викладачів. Шосте – оновлення навчально-виховного процесу, підтримка і розвиток студентського самоуправління, підвищення якості теоретичного навчання, перегляд змісту освітніх програм, позбавлення їх від застарілих знань, недопущення повторів і т. ін., більш глибоке вивчення фундаментальних дисциплін, запровадження нових форм лабораторно-практичних занять, використання та поширення досвіду проекту «Агрокебет». Реформування діяльності навчально-дослідних господарств, перехід від простого до інноваційного, високотехнологічного господарювання з використанням інтелектуального потенціалу науково-педагогічних працівників і студентства. Сьоме – продовження курсу на соціальне благополуччя співробітників і студентів, поліпшення якості харчування, побутових умов, утеплення гуртожитків та корпусів, економія енергоресурсів, удосконалення умов оплати праці, оздоровлення співробітників, використання для цих цілей госпрозрахункової діяльності, виконання договірних тем і т.ін.

     Голова профспілкової організації Ростислав Тарасенко представив звіт про виконання колективної угоди у 2020 році, зазначивши, що головним у діяльності залишається соціальний захист членів профспілки. Реагуючи на пропозиції і підняті проблеми на минулій конференції, він зазначив, що господарськими службами за підтримки ректорату проведені відповідні роботи з облаштування вентиляційних систем в бібліотеці, навчальних корпусах №2 та 12.

     Начальник юридичного відділу презентував нову редакцію Статуту університету, який приведений до вимог сучасного законодавства. Конференція схвалила документ.

     Ще одне важливе питання порядку денного – програма розвитку університету на наступні п’ять років «Голосіївська ініціатива – 2025» та план заходів з її реалізації на наступний рік. Проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша представив основні положення та закцентував на поставлених цілях. Результатом розгляду стало затвердження цього надважливого документу конференцією трудового колективу.

     З прийдешніми святами привітали делегатів конференції творчі колективи кафедри культурології, а завершили засідання колективним фото на згадку.

 Денис Рудень


Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook