Моніторинг створених протиерозійних насаджень

20 вересня 2020 року

 Під час опанування дисципліни «Лісова меліорація», що викладається для студентів спеціальності «Лісове господарство» 4 курсу та 3 курсу скороченого терміну навчання, окрім практики, яка передбачена у весняному семестрі упродовж тижня, також передбачано виконання практичних робіт не тільки в аудиторії, але й в натурі. Враховуючи складний характер рельєфу території розташування НУБіП України, де наявна водна ерозія, студенти здебільшого проектують різні гідротехнічні споруди та здійснюють різні види обробітку ґрунту з їхнім подальшим залісненням. Останнім часом значна увага приділяється Ботанічному саду НУБіП України, на території якого наявна яружно-балкова мережа. Варто звернути увагу на те, що в даній мережі спостерігаються прояви лінійної ерозії. Остання, в свою чергу, загрожує шляхам сполучення і розмиває ґрунтові дороги.
Зазначені вище процеси розвиваються, переважно, внаслідок антропогенного впливу. Так, людина втручаючись у природу лісу та порушуючи його складові, завдає йому значної шкоди. Для припинення лінійної ерозії, що відбувається вздовж відвершку яру, було вирішено провести обробіток ґрунту терасами та площадками з подальшим висадженням на них різних тіневитривалих ґрунтоскріплюючих деревних та кущових видів рослин, серед яких граб звичайний (Carpinus betulus L.), свидина паросткова (Swida stolonifera (Michx.) Rydb.) та смородина альпійська (Ribes alpinum L.), в’яз шорсткий (Ulmus glabra Huds.), клен польовий (Acer campestre L.), чубушник вінцевий (Philadelphus coronarius L.), сніжноягідник білий (Symphoricarpos albus Blake.). Звичайно, без необхідного садивного матеріалу зазначений проект так і залишився б проектом, але завдяки розсаднику кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій ми мали змогу підібрати вказаний асортимент рослин.
Звичайно, що будь який проєкт має свої особливості та не рідко практична складова вносить корективи у теоретичну підготовку. Так, враховуючи особливості складної форми лісу та значне затінення такі види як свидина паросткова (Swida stolonifera (Michx.) Rydb.) та смородина альпійська (Ribes alpinum L.) себе не виправдали та у жовтні-листопаді цього року будуть за участі студентів замінені.

 

 Доцент кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій,
заступник директора ННІ ЛіСПГ Соваков О. В.;
доцент кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій,
Малюга В. М.

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook