Відвідування студентами Відділення аграрної економіки і продовольства НААН України
В останній тиждень навчання магістрами 1 року навчання, зі спеціальності «Садівництво і виноградарство» разом із асистентом кафедри овочівництва і закритого ґрунту Комаром Олександром Олександровичем, відвідали Відділення аграрної економіки і продовольства НААН України.
Екскурсію проводили д-р с.-г. наук, професор Хареба Олена Василівна та д-р с.-г. наук, професор, академік НААН Хареба Володимир Васильович. Спершу вони розповіли про особливості організації науково-дослідної роботи з овочевими і баштанними культурами.
Судячи з великого потоку запитань і розпитувань, студентів зацікавив досвід Олени Василівни та Володимира Васильовича проведення власних досліджень. Також студенти виявити допитливість щодо документації та звітності, яка використовується в наукових дослідженнях.
Наступним етапом екскурсії було відвідання майстер-касу «Практичні аспекти захисту об’єктів права інтелектуальної власності». Доповідь підготував начальник відділу інформаційного забезпечення інноваційного розвитку та інтелектуальної власності НААН Людмила Володимирівна Лук'янчук. Були розглянуті наступні питання:
1. Патентно-пошукові та інформаційно-довідкові ресурси на виявлення новизни (винахідницького кроку) ОІВ;
2. Практичні аспекти захисту об'єктів права промислової власності»:
Ключові моменти підготовки та створення заявок на Винахід та Корисну модель:
- Заява, опис, формула, реферат, пріоритетні та додаткові матеріали:
- Реєстрація міжнародної заявки.
3. Практичні аспекти створення та захисту об’єктів Авторського права та суміжних прав:
- Реєстрація авторського права на службовий твір;
- Майнові та немайнові права літературних творів наукового характеру.
3. Створення та використання об’єктів інтелектуальної власності і елементами ноу-хау.
4. Облік об'єктів права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів.
5. Практичні аспекти створення та захисту ліцензійних договорів з ОПІВ:
- Види ліцензійних договорів та угод;
- Особливість використання та захисту ліцензійних договорів.
Також, студенти ознайомилися із науковими розробками відділення та президією і членами Національної академії аграрних наук України. З повіданого, студенти дізналися, що НААН України розпочала свою діяльність як Всеукраїнська академія сільськогосподарських наук 22 травня 1931 р. (з грудня 1990 р. – Українська академія аграрних наук). У нинішньому статусі діє із 6 січня 2010 р. згідно з Указом Президента України № 8/2010 «Про надання Українській академії аграрних наук статусу національної». До складу НААН входять 271 установа, підприємства, організації, з яких 88 наукових установ, підприємств і організацій підпорядковані безпосередньо Академії, у тому числі 11 Національних наукових центрів, 32 інститути, 39 державних підприємств дослідних господарств. Мережа наукових установ НААН складається з 183 підприємств, установ та організацій, у тому числі 41 дослідної станції, двох науково-дослідних центрів, одного дослідного поля, 125 державних підприємств дослідних господарств. У системі Академії працюють близько 25 тис. осіб, з яких у наукових установах майже 9,7 тис., серед них наукових працівників 4,6 тис., у тому числі 341 доктор і 1636 кандидатів наук.
І на останок, студенти відвідали меморіальні дошки видатним вченим – Володимиру Вернадському та Михайлу Зубцю, відкриття яких було присвяченого 100-річчю академії.
Екскурсія пройшла у дружній атмосфері та дуже динамічна. Майбутні фахівці отримали розуміння щодо особливостей проведення науково‑дослідної роботи і правових аспектів захисту авторських та суміжних прав.
Висловлюємо щиру подяку, Харебі Олені Василівні, Харебі Володимиру Васильовичу та Лук'янчук Людмилі Володимирівні, за інформаційну та організаційну підтримку заходу.