Триває робота над написанням дипломних робіт в умовах карантину

31 березня 2020 року
Кафедра радіобіології та радіоекології

На кафедрі радіобіології та радіоекології на виконання Розпорядження ректорату НУБіП України, а також з метою безперервного навчального процесу активно продовжується робота з дипломниками ОС «Бакалавр» і «Магістр» зі спеціальності «Екологія».
Професор кафедри Ігор Гудков в дистанційному режимі постійно проводить консультації зі студентами щодо написання дипломних робіт, науковим керівником яких він є.

 

Так, четвертокурсниця Юлія Лаврик напружено працює над написанням бакалаврської дипломної роботи на тему «Сучасна радіаційна ситуація у с. Лютіж Вишгородського району Київської області (колишня зона посиленого радіаційного контролю)», а Тетяна Цапун пише дипломну роботу на тему «Порівняння радіоактивного забруднення ґрунтів і рослин паркових зон лівобережжя та правобережжя м. Києва». Дівчата працюють разом, але дистанційно та злагоджено. Ще до початку карантину Юлія та Тетяна провели вимірювання зразків, відібраних влітку 2019р., на радіометрі РУБ 01-П6. Наразі аналізують результати щодо оцінки вмісту 137Cs у зразках ґрунту і рослин. Підчас останніх тижнів закінчили підбір літературних джерел і розпочали роботу над оглядом літератури.
Не зупиняється робота і над написанням дипломних робіт студентами-магістрами. Ірина Синіцина, яка працює над темою дипломної робота «Динамічне моделювання переносу радіонуклідів в атмосфері та оцінка впливу радіоактивного забруднення довкілля внаслідок діяльності Рівненської АЕС» за період від початку дистанційного навчання провела роботу над першим розділом магістерської роботи, що називається «Масштаби викидів радіоактивних речовин у навколишнє середовище внаслідок діяльності АЕС України».


 

Також Ірина опрацювала профільну методичну літературу, яка стосується екологічного аудиту, радіоекологічного моніторингу та моделювання переносу радіонуклідів. При цьому поняття «радіоекологічний аудит» введено уперше, надано визначення йому, сформульовані окремі завдання та виділені етапи їх реалізації. Важливим інструментом для оцінки радіоекологічних наслідків забруднення навколишнього середовища є динамічні моделі переносу радіонуклідів у атмосферному повітрі. Одним із таких інструментів є автоматизована система підтримки прийняття рішень (СППР) “JRODOS”, який буде безпосередньо використаний при написанні роботи. Наразі продовжує освоєння даного інструменту.
Бутко Марія, студентка-магістр 2 року навчання також не зупиняється працювати над виконанням дипломної роботи на тему «Динаміка зміни вмісту 137Cs і 90Sr в ґрунтах і рослинах на території Голосіївського району м. Києва». Нею було сформовано вступ, де коротко описано екологічні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС, мету дипломної роботи, визначено об’єкт та предмет досліджень, сформульовано актуальність даної теми та створені завдання для проведення подальшої роботи.

Під час дистанційної роботи в умовах карантину Марією підготовлено розділ 1. Огляд літератури, до якого написано підрозділ 1.1. «Радіоекологічна ситуація в Україні у теперішній час», де висвітлено масштаби впливу катастрофи АЕС та територію України та теперішній стан цих територій, також порівняно сучасні рівні забруднення з тими які були в перші роки після аварії на Чорнобильській АЕС. Також написано підрозділ 1.2. «Радіоекологія Києва та його околиць» – проаналізовано радіоекологічний стан територій Києва та описано сучасну ситуацію на території міста та його околиць. Разом з цим проводиться опрацювання теоретичних основ методу визначення радіаційного фону території, а також методів визначення 137Cs і 90Sr в зразках ґрунту та рослин для подальшої робити зі зразками та аналізу результатів магістерської дипломної роботи.
Успіхів дівчатам у написанні та подальшому захисті дипломних робіт.

В.о. завідувача кафедри
А.В. Клепко

 

 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook