Доценти кафедри екології агросфери та екологічного контролю члени Громадської робочої групи з створення Екологічної стратегії міста Києва
67% території Києва становлять зелені зони. Але це формально. По факту таких територій в Києві набагато менше. Як зберегти зелені зони та біологічне різноманіття, як сформувати екологічну свідомість різних верств населення, як дотримуватися екокультурних взаємин в суспільстві – ці та інші питання обговорювали на робочій групі з розробки Екологічної стратегії Києва.
Для створення документу "Екологічна стратегія міста Києва до 2030 року" науково-педагогічних працівників кафедри екології агросфери та екологічного контролю, доцентів Юлію Рибалко, Віту Строкаль та Світлану Паламарчук долучено до робочих груп за напрямками «Освіта і наука» та «Вода».
Під час робочих зустрічей з представниками різних ієрархій екологічного управління, науковцями, викладачами, вчителями, громадськими діячами та ін. було визначено основні сфери майбутньої дискусії та вирішення в освіті і науці, а саме з акцентовано увагу на: науці та наукових екологічних розробках; напрямах екологічної освіти: формальній (тобто, школи, дитсадки, університети), неформальній, позашкільній освіта (наприклад, Мала академія наук України), бізнес-освіті, підвищенні кваліфікації (фахова підготовка у сфері екології, еко свідомий бізнес), а також популяризації екологічної освіти серед всіх верств населення.
Робоча група «Вода», до якої входять Віта Строкаль і Світлана Паламарчук, на робочих зустрічах багато дискутували, але мають топ пропозиції, щодо: необхідності системного контролю якості води, так і сучасніших системи очистки, інформація про показники якості води має бути відкритою; щоб зберігати водні об'єкти, потрібно провести паспортизацію водойм та створити діджитал атлас: в ньому будуть описані всі водойми, їх межі, класи та стан; здійснення інвентаризації підземних вод; рекреаційні води повинні захищатись згідно Директив ЄС. А для захисту деяких водойм Дніпра необхідно надати їм особливий статус.
Це лише перші напрацювання щодо формування документу "Екологічна стратегія міста Києва до 2030 року", далі буде.
Юлія Рибалко,
доцент кафедри