Підсумки Міжнародної (польсько-російсько-української) науково-практичної конференції “Актуальні проблеми досліджень впливу ерозійних і руслових процесів на стан і функціонування басейнових геосистем»

17 вересня 2012 року

У Навчально-науковому інституті земельних ресурсів та правознавства Національного університету біоресурсів і природокористування України з 11 по 15 вересня 2012 року відбулася Міжнародна (польсько-російсько-українська) науково-практична конференція “Актуальні проблеми досліджень впливу ерозійних і руслових процесів на стан і функціонування басейнових геосистем».

 

В рамках Міжуніверситетської координаційної ради з вивчення ерозійних, руслових та гирлових процесів, яка функціонує при Московському державному університеті ім. М. В. Ломоносова та об’єднує вчених з університетів Російської Федерації, України, Польщі, Китаю, Литви, Грузії, Узбекистану, Казахстану, Азербайджану, Туркменістану, Вірменії та інших країн, на базі Національного університету біоресурсів та природокористування України (ННІ земельних ресурсів та правознавства, факультет землевпорядкування) 11-15 вересня 2012 р. відбувалася чергова VI Міжнародна (українсько-польсько-російська) науково-практична конференція «Актуальні проблеми досліджень впливу ерозійних і руслових процесів на стан і функціонування басейнових геосистем». В її роботі взяло участь понад 75 учасників з різних країн Європи (Російської Федерації – 12, Польщі – 4, України – понад 60), серед яких 22 доктори, професори, 46 кандидатів наук, а також 8 аспірантів та здобувачів.
Робота конференції відбувалася у пленарному та секційному режимі, а також у вигляді круглих столів та польових навчально-наукових екскурсій.
На конференції піднімалися три групи проблемних питань:
1)                сучасні підходи до вивчення, моделювання та регулювання ерозійних процесів на водозборах;
2)                вплив руслових процесів на екологічний стан і функціонування річок;
3)                актуальні питання досліджень стану земельних і водних ресурсів та землекористування.
Особливий акцент зроблено на дослідженнях впливу глобальних і регіональних змін клімату та стан земельних і водних ресурсів, функціонування малих і середніх річок, розвиток ерозійних процесів, умови та ефективність землекористування, обґрунтуванні земле- і водоохоронних заходів, регулюванні схилових ерозійних та руслових процесів.
Особливий інтерес викликали доповіді професорів Р.Чалова, С.Двінських, В.Голосова, М.Назарова, Г.Баришнікова, О. Чернова (Російська федерація), І Ковальчука, Ю.Дмитрука, О.Світличного, В. Вишневського, В.Гребеня, С.Сніжка, Ю.Ющенка, В.Стецюка та В.Пазинича (Україна), Е.Горчиці, З.Бабінського (Польща).
Серед молодих вчених відзначимо доповіді Є.Василенко, Є.Черлінки, Ю.Кравченка, В.Смирнової, В.Богданця, Г.Байрак, О.Пилипович, О.Швець, О.Мкртчяна та ін.
У передостанній день конференції учасники здійснили польову екскурсію Київ - Канів - Київ.
Учасники конференції відзначали високий рівень її організації і проведення, сучасний науковий рівень представлених доповідей, необхідність подальшої координації досліджень та обміну отриманими у різних країнах і наукових центрах результатами.
Наступна (VII) конференція відбудеться у 2014 році в Уфі (Російська Федерація).

 

 


Урочисте відкриття. Виступає Директор ННІ д.ю.н. професор Курило В.І.
Виступ д.г.н., професора МДУ ім. Ломоносова Р.С. Чалова
обговорення дискусійних проблем геоморфології Канівських гір і сформованих тут ярів
на поклон до Тараса Шевченка
покладання квітів до могили Т.Шевченка
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook