GLOBALG.A.P. TOUR Латвія: в контексті безпеки та стійкості харчових продуктів та сільськогосподарської сировини

4 липня 2019 року
     Попит на GLOBALG.A.P. – сертифікацію первинних виробників – росте і зростатиме в усьому світі взагалі та Прибалтиці зокрема. Саме зібрав нещодавно в Елгаві на базі Латвійського університету наук про життя та технологій 160 делегатів з Литви, Естонії, України та Польщі.

     На конференції були визначені цілі сертифікації для корпоративного бренду мереж роздрібної торгівлі Rimi для забезпечення якості на 90%, а для соціального забезпечення – на 100% з кінцевим терміном до 2020 для постачальників і виробників продуктів харчування. 

 

     Захід відкрила ректор університету Ірина Пілвер, яка зазначила: в Латвії широко поширена цілеспрямована стабільність та знання про безпеку харчових продуктів, а також сільськогосподарські та харчові технології. Генеральний директор GLOBALG.A.P. Крістіан Мюллер додав, що за підтримки нового партнера по країні, Латвійського сільського дорадчого та навчального центру, був закладений фундамент для загальнонаціонального прийняття GLOBALG.A.P.

     GLOBALG.A.P. – сертифікат, який можуть отримати виробники рослинної і тваринної продукції, склади для зберігання готової продукції, роздрібні мережі та дистриб'ютори, аквакультурні господарства. Більше 200 тисяч виробників у 135 країнах світу вже мають сертифікат GLOBALG.A.P. Більше 600 продуктів можуть бути сертифіковані. 

     Україну представляла доцент кафедри стандартизації та сертифікації сільськогосподарської продукції Юлія Слива, яка презентувала НУБіП України та Проект USAID «Агросільрозвиток» щодо навчання фахівців, розроблення методичних настанов щодо впровадження вимог GLOBALG.A.P. для виробників ягід, в садівництві, овочівництві та картоплярстві для України.

     Надзвичайним видався другий день заходу. Учасники GLOBALG.A.P. TOUR мали можливість ознайомитись із процедурами закупівлі продукції мережі Rimi та відвідати надзвичайне агропідприємство GETLINI EKO, яке займається вирощуванням овочів в теплицях. Цікавим є той факт, що теплиці розташовані біля полігону для тимчасового зберігання сміття. Сміття, після сортування, слугує біопаливом для опалення тепличного комплексу в холодну пору року.     У цілому, враження від GLOBALG.A.P. TOUR в Латвії залишились лише позитивні. Подяка організаторам за чудову організацію, проведення заходу та можливість обмінятись досвідом!

Владислав Сухенко,
завідувач кафедри стандартизації та
сертифікації сільськогосподарської продукції
 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook