Ректорат: профорієнтаційна робота - олімпіада для вступників, оновлення навчальних лабораторій і підготовка до дня відкритих дверей

11 березня 2019 року
     11 березня 2019 року під головуванням Станіслава Ніколаєнка відбулося засідання ректорату. Окрім планування діяльності адміністрації на найближчий тиждень, ректор зупинився на профорієнтаційній роботі та необхідності оновлення лабораторної бази, проведення атестації базових для всіх спеціальностей.

 

     Відповідне інформаційне повідомлення за підписом ректора щодо стану подачі робіт для участі в Олімпіаді для вступу в університет направлене директорам ННІ та деканам факультетів. Станом на сьогодні маємо 198 робіт від 119 осіб. Станіслав Ніколаєнко звернув увагу на критичну ситуацію на інженерних факультетах та низьку активність взаємодії з закріпленими регіонами. 14 березня керівники підрозділів прозвітують про заходи на поліпшення ситуації.

     Радикального підходу до оновлення і осучаснення потребують навчальні лабораторії, базові для спеціальностей. Відповідним дорученням ректора всі вони будуть перевірені та переатестовані, а спільними зусиллями ректорату, факультетів, ННІ та роботодавців дооснащені необхідним устаткуванням.

     Проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша доповів про перевірку факультетів інформаційних технологій (в рамках підготовки до засідання вченої ради) та захисту рослин, біотехнології та екології (на його базі пройде нарада з планування на квітень). Як зазначила вчений секретар Оксана Барановська, на вчену раду винесене питання виконання попереднього рішення з поліпшення якості підготовки фахівців з інформаційний технологій, отже на березневому засіданні вся увага буде зосереджена саме на цьому. Сергій Кваша звернув увагу на лист Міністерства освіти і науки, в якому вкотре наголошується на необхідності дотримання виборчого законодавства, зокрема забороняється залучати здобувачів вищої освіти до участі в політичних заходах, організація яких в закладах вищої освіти також заборонена.

     Голова Студентської організації Максим Паламарчук проінформував про проведення фіналу інтелектуальних дебатів, який запланований на цей тиждень.

     Голова профкому Ростислав Тарасенко повідомив про початок процесу подетального планування території на майданчиках, де планується будівництво житла для співробітників.

     Директор студмістечка Сергій Стецюк доповів про проведення комплексних перевірок гуртожитків і нарад за їх результатами.

     Начальник юридичного відділу Андрій Бова представив порядок використання актової зали та конференц-залів. Відтепер закріплені за аудиторіями відповідальні особи за актом приймання-передавання надаватимуть та контролюватимуть їхнє використання. Ці заходи стимулюватимуть дбайливе ставлення до майна і його збереження в належному стані.
     Начальник відділу кадрів Микола Михайліченко проінформував про підготовку весняного кадрового конкурсу на заміщення вакантних посад та проведення перевірки виконання педагогічного навантаження керівниками структурних підрозділів.

     Завідувач оздоровчим центром Вячеслав Крупка констатував спад захворюваності на ГРВІ та відсутність випадків на кір. Наразі спільно з ННЦ виховної роботи та соціального розвитку розробляється план інформаційної кампанії щодо шкідливості паління. До 12 квітня тривають медичні огляди першокурсників. Вячеслав Крупка також повідомив, що в оздоровчому центрі працює лікар-реабілітолог-масажист.

     Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадим Ткачук доповів про результати відвідування форуму, присвяченому інноваціям та сталому розвитку університетів, що проходив у Франції. Детальна презентація буде згодом, а поки що проректор зупинився на цікавій методиці викладання, яка фокусується на співпраці, інтерактиві, взаємодії студентів і виконання проектних завдань, а не на передачі знань, як у нас. Нагадаємо, найближчим часом планується підписати угоди про подвійні дипломи з двома французькими вишами у підготовці фахівців з харчових технологій, екобіотехнологій, економіки, менеджменту та інженерної справи.

    Проректор з навчально-науково-виробничих питань та адміністративно-господарської діяльності Валерій Іщенко зупинився на ремонтних роботах. У фокусі навчальний корпус №1, гуртожитки №8 – дах, №4 – фасад, заміна електромереж та капітальні ремонти кімнат. Розпочалися підготовчі роботи до облаштування вхідної групи на стадіон.

     Перший проректор Ігор Ібатуллін проінформував про підготовку документів для участі в конкурсі на фінансування облаштування Центру спільних наукових досліджень на базі НУБіП, який проведе профільне міністерство. Також на цьому тижні пройде нарада з підготовки і визначення тем наукових досліджень на 2020 рік.

     Підбиваючи підсумки, ректор Станіслав Ніколаєнко дав ряд доручень. Ігорю Ібатулліну – організувати практичне навчання студентів в навчально-дослідних господарствах під час весняних польових робіт, узгодити план реконструкції ботанічного саду на 2019 рік. Сергію Кваші – забезпечувати якісний навчальний процес, сформувати графік засідань рад роботодавців факультетів та ННІ, провести аудит і переатестацію базових навчальних лабораторій, продовжити зріз знань для випускників бакалаврату, підготувати проведення дня відкритих дверей, узгодити план відзначення 121-річниці університету, спланувати відбіркові етапи, репетиції і фінальний гала концерт «Голосіївської весни-2020» у позанавчальний час, внести пропозиції з облаштування спортивних споруд, передбачити часткову закупівлю обладнання для навчальних лабораторій. Валерію Іщенку – розробити проекти облаштування зали засідань вченої ради в навчальному корпусі №12, вхідної групи та холу в навчальному корпусі №11, лабораторії конярства на 2019 рік, навчального класу в навчально-дослідній пасіці, організувати прибирання території. Вадиму Ткачуку – розширити перелік послуг оздоровчого центру.

     Ректорат розглянув і інші питання життєдіяльності університету.

Денис Рудень

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook