Як розвиватимуться громади дізнавалися науковці та студенти факультету землевпорядкування

4 лютого 2019 року
     У рамках проекту pMAP у м. Києві відбулася довгоочікувана конференція на тему «Просторове планування. Як будуть розвиватись громади?». Жваво та активно на ній обговорювалися найгостріші проблеми громад при просторовому плануванні та розглянуто перспективи розвитку землеустрою, земельного кадастру, містобудування і просторового планування.

     Довідково зазначимо, що відкрите просторове планування – це проект, який реалізується Офісом ефективного регулювання (BRDO) спільно із Мінрегіоном завдяки технічній підтримці програми “MATRA”. Проект створений, щоб сприяти розміщенню у відкритому доступі чинної містобудівної документації для потреб громадськості та бізнесу. Проект реалізується за двома основними напрямками:

  • створення та популяризація веб-ресурсу за допомогою якого можливо швидко знайти діючу містобудівну документацію для будь-якого населеного пункту в Україні.
  • розроблення рекомендацій для органів місцевої влади, щодо опублікування містобудівної документації.

     Розпочав конференцію своєю промовою Олексій Гончарук, голова BRDO, у якій висловив свою думку щодо умов просторового планування: «За підтримки наших партнерів із Нідерландів створений портал, за допомогою якого Міністерство регіонального розвитку робить кожен етап просторового планування прогнозованим і прозорим. Зрозуміле та прозоре просторове планування сьогодні є одним із важливих показників відкритості регіонів, у які є сенс інвестувати кошти. Я вірю, що, створюючи спільні правила, ми можемо конкурувати із сусідніми державами у змаганні за інвестиції».
     Також свою думку с приводу цієї теми висловила Mrs Maaike van Koldam, заступниця керівника Mission. «Для посольства Нідерландів дуже велика честь підтримувати цей важливий проект. Проект підтримується у рамках програми «MATRA», яка сприяє переходу і реформуванню суспільства. Цей проект існує вже близько 20 років і він був започаткований Міністерством закордонних справ Нідерландів. Зокрема, проект підтримав близько 800 різних міні-проектів. В Україні були підтримані такі проекти, як трансформація суспільства та належне врядування. Цей проект покликаний збільшити прозорість, розширити доступ аудиторії до всього спектру документації. Ми також можемо тільки радіти співпраці BRDO та Міністерства регіонального розвитку, яка буде наступником цього проекту і буде здійснювати управління цією базою документів».

     Станом на 2017 рік лише 24% містобудівної документації в Україні було оприлюднено. Корупція процвітала та доступ інвесторів був ускладнений, але завдяки проекту pMAP були введені зміни до законодавства, проведений системний аналіз ринку, розроблена методологія. Наразі до проекту приєдналися усі регіони та 370 фахівців, 66,7% даних було внесено до pMAP, а це 4057 пакетів містобудівної документації. Усе це доказує, що країна змінюється і далі буде…

     Темою першої панельної дискусії стали «Інтереси та проблеми громад при просторовому плануванні». У ній брали участь: Ірина Озимок – керівник програми місцевого економічного розвитку Western NIS Enterprise Fund; Дмитро Живицький – керівник апарату Сумської ОДА; Іван Фурсенко – заступник керівника Всеукраїнської асоціації сільських селищних рад та Олена Шуляк – член правління, керівник сектору «Будівництво» BRDO.
     Темою другої панельної дискусії стали «Перспективи розвитку топографїї, землеустрою та містобудування для простороового планування». У ній взяли участь Яніка Мерило – в.о. заступника мера м. Дніпро; Олександр Колотілін – в.о. голови Державної служби геодезії, картографії та кадастру та Сергій Білоус – директор Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону.

     Під час дискусії спікери звернули увагу, що просторове планування має вплив на розвиток архітектури, землеустрою, топографії та загалом геодезії. Сергій Білоус зазначив, що проект просторового планування надав стимул для розвитку містобудівного кадастру, а після сьогоднішній дискусії з'являться багато інших проектів, не тільки на місцевому, а й на регіональному рівні.

     Також акцентував увагу присутніх на головних проблемах землеустрою завідувач кафедри землевпорядного проектування НУБіП Андрій Мартин. По завершенню конференції учасники та спікери підбили висновки та прийняли рішення, щодо поліпшення та розвитку просторового планування, земельного та містобудівного кадастру. Чекаємо на наступну зустріч!

Анастасія Матейченко,
студентка факультету землевпорядкування

 


Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook