ПРЕС-РЕЛІЗ: 5-7 грудня 2011року Національний університет біоресурсів і природокористування України проводить МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВО-ІННОВАЦІЙНИЙ ФОРУМ «СЕЛО ХХІ СТОЛІТТЯ»

5 грудня 2011, 9:00
Україна - традиційно важливе джерело забезпечення людей продуктами харчування у світі. Так, протягом останніх років щорічний врожай зернових в країні на рівні 46-53,3 млн. т. Наша держава увійшла в трійку найбільших експортерів зерна, в тому числі по експорту ячменю – перше місце, пшениці – шосте місце в світі. Посідає трете місце в світі по виробництву насіння соняшнику, друге – по виробництву соняшникової олії, і перше – по експорту цієї продукції. Проте, це лише половина відповідного природного потенціалу України, тому існує необхідність його повної реалізації, враховуючи катастрофічну тенденцію до зростання числа голодуючих на планеті.
Головним завданням форуму є розробка та впровадження ряду міжнародних проектів з метою підвищення ролі України у збільшенні світових продовольчих ресурсів.
Для реалізації поставленої мети планується:
-                     створення на базі навчально-дослідних господарств НУБіП України у різних регіонах країни постійно діючого міжнародного демонстраційного центру світових наукових, науково-інноваційних та бізнесових досягнень в аграрній, переробній і природоохоронній сферах діяльності людини;
-                     організація на базі цього центру спільних наукових досліджень, випробувань ефективності та безпечності нових сортів рослин, порід тварин, техніки і технологій, агрохімікатів, в т.ч. лікувальних препаратів і засобів захисту рослин тощо; налагодження сучасної навчальної, дослідницької і соціальної бази для практичного навчання студентів університетів та підвищення кваліфікації фахівців, які спеціалізуються у сфері аграрних і природничих наук та наук про життя;
-                     утворення бізнесових структур, бізнес-інкубаторів, наукових і технологічних парків, концернів, комплексів тощо, для подальшого їх тиражування у виробничій сфері, створення трейдингових та сервісних центрів для нової техніки і технологій, розповсюдження нових сортів рослин і порід тварин, а також широкого використання нових засобів охорони природи і ремедіація забруднених ґрунтів, води і повітря;
-                     залучення ресурсів бізнесових структур, а також Світового банку, ФАО ООН, Євросоюзу, фондів тощо для спільного досягнення вказаної мети.
Довідково:    НУБіП України постійно проводить роботу з метою створення конкретних двосторонніх проектів, що стануть основою для трансферу ноу-хау та із вигодою для обох сторін в розвитку сучасних технологій та покращення якості і безпеки життя людства. За підтримки уряду України НУБіП України розробив спільно з австрійською компанією «Бауер Тех» і представив Євросоюзу у 2010 р. проект створення сучасного модельного господарства під назвою «Євросело ХХІ століття». Є надія, що його підтримають Євросоюз, ФАО ООН або Світовий банк.
Велику роботу у вказаному напрямку було проведено українською делегацією під час поїздки до США восени 2010 року (див. додаток до прес-релізу «Дев’ять вагомих проектів для України»). Її члени мали зустрічі з представниками Конгресу, департаменту сільського господарства США, аграрного бізнесу США, університетами штатів Меріленд і Айова, компаніями «Джон Дір», «Піонер», «Свайн Генетик», «Стайн Сід» тощо. Велику роль в цьому відіграв голова правління Національного центру з питань продовольчої і аграрної політики США професор Стенлі Джонсон.
На всіх рівнях ідея прискорення запровадження досягнень американської науки, освіти і бізнесу в українському аграрному секторі знаходила повну підтримку. Тому і було вирішено провести на базі НУБіП Украни Американсько-український форум з питань прискорення запровадження американських досягнень в науці та бізнесі, аграрній, переробній і природоохоронній сферах України. В ході підготовки інтерес до нього значно зріс з боку багатьох інших університетів і компаній як з США, так із інших країн. Тому НУБіП України ініціював розширення рамок форуму. Це обумовлено і тим, що університет активно співпрацює з такими університетами США, як Луізіанський, Айовський, Пенсільванський, Чикагський (Де-Поль), Північної Дакоти та іншими. Завдяки цій співпраці проведена реформа системи навчання та дослідництва в НУБіП України; підготовлений спільний проект з Єльським університетом щодо проблем забруднених радіаційних лісів Чорнобильської зони (Світовий банк підтримав цю програму і виділив для вказаних цілей 15 млн. дол. США); налагоджена методика трансембріогенезу для розведення великої рогатої худоби; створено унікальну Українську лабораторію якості і безпеки продукції АПК (за підтримки ФАО ООН) і електронну інформаційно-консультативну систему для агросфери України; формуються нові проекти (подвійних дипломів, ГІС-технологій тощо). Велику і успішну співпрацю НУБіП України проводить також з рядом університетів Росії, Казахстану, Китаю, Японії, Південної Кореї, Франції, Білорусії, Словакії, Чехії, Польщі, Німеччини, Голландії, Бельгії, а також компаніями «Амако» (США), «Лейпурін» (Фінляндія), «Аванте» (Україна) та інших, які теж беруть участь у форумі.
Під час проведення форуму планується:
-              виступи ректора НУБіП України академіка Д.О. Мельничука, голови правління Національного центру з питань продовольчої і аграрної політики США професора Стенлі Джонсона, посла США в Україні, Голови Комітету ВРУ з питань сільського господарства та земельних відносин Г.М. Калетніка, а також Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України, голови наглядової ради НУБіП України А.П.Клюєва.
-              демонстрація проектів конкретних програм та їх обговорення; знайомство з університетом (окремими лабораторіями, навчально-дослідними господарствами, цехами, дослідними полями, фермами тощо); підписання протоколів про наміри (меморандумів) тощо.
  
 
Перелік міжнародних науково-інноваційних та інвестиційних проектів, які планується розвивати на базі навчально-дослідних господарств НУБіП України
 
1.      «Екологічного та органічного землеробства «Євросело ХХІ – століття».
2.       «Зниження ризику транскордонного переносу радіонуклідів внаслідок великих радіаційних лісових пожеж».
3.       «Сучасні екобіотехнології лісовирощування, переробки деревини та отримання біопалив».
4.       «Якість і безпека ґрунтів, сільськогосподарської продукції: перспективи виробництва якісної органічної продукції рослинництва».
5.       «Створення Центру прикладноїгенетики, біотехнології та репродукції тварин».
6.      «Створення центру трансферу сучасних селекційних і трансгенних технологій».
7.       «Екобезпечні харчові технології та переробки і фасування продукції рослинництва та тваринництва».
8.       «Створення міжнародного навчально-науково-консалтингового центру е-Екстеншн в Україні».
9.       «Молекулярна діагностикиа хвороб та біотехнологій у тваринництві та ветеринарній медицині».
10.   Центр правового забезпечення аграрної та природоресурсної сфер.
11.    «SMARTGRID системи – інноваційна платформа розвитку енергетики з відновлюваними джерелами енергії».
12.   Відновлення молочного скотарства в Україні із використанням сучасних біотехнологічних методів.
13.   «JohnDeereУкраїна» – НУБіП України: сучасність і майбуття».
14.   «Організація сучасного кінно-спортивного комплексу «Голосієво» на базі НУБіП України».
15.   «Еталонне підприємство з розвитку ефіроолійної галузі».
16.   Використання даних дистанційного зондування землі для агромоніторингу і природокористування».
 
 
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook