Підвищили кваліфікацію керівники та спеціалісти Держпродспоживслужби і Міністерства оборони України

12 жовтня 2018 року

З 1 по 12 жовтня 2018 року згідно плану-графіку підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, керівників і спеціалістів державних установ, які належать до сфери управління Держпродспоживслужби, на базі факультету ветеринарної медицини спільно з ННІ післядипломної освіти підвищували кваліфікацію лікарі ветеринарної медицини за напрямками:
1. Керівники і спеціалісти Держпродспоживслужби.
2. Уповноважені (офіційні) лікарі ветеринарної медицини.
3. Керівники та фахівці Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Міністерства оборони України.

Навчально-тематична програма підвищення кваліфікації включала наступні розділи:

Перспективи ветеринарної освіти і науки в Україні, як фактор забезпечення здоров'я нації в умовах глобалізації світової економіки.

Післядипломна освіта лікарів ветеринарної медицини в Україні.

Шляхи інноваційного розвитку АПК України.

Планування та організація здійснення основних протиепізоотичних заходів в Україні. Державних контроль за їх виконанням. Профілактика і заходи боротьби зі сказом в Україні, країнах СНД і світі.

Музейна справа у ветеринарній медицині.

Засади та порядок здійснення державного контролю за харчовими продуктами та іншими об’єктами санітарних заходів. Повноваження та обов’язки державних інспекторів. Теоретичні аспекти системи НАССР. Підходи до практичного впровадження НАССР. Найбільш поширені невідповідності під час впровадження системи НАССР.

Клітинні технології у ветеринарній медицині. Практичні аспекти трансфузіології.

Дезінфекція та інші санітарні заходи. Здійснення контролю за проведенням дезінфекційних робіт. Сучасні методи та засоби утилізації біологічного матеріалу.

ВООЗТ (МЕБ) – єдиний список інфекційних та інвазійних хвороб. Профілактика і заходи боротьби з АЧС.

Нормативне законодавче забезпечення здійснення державного контролю. Про порядок видачі ветеринарних документів та відповідальність за правопорушення в галузі ветеринарної медицини.

Державний контроль та нагляд за якістю ветеринарних імунобіологічних засобів (ВІЗ), що застосовуються в Україні. Роль державних інспекторів ветеринарної медицини в недопущенні несанкціонованого обігу в Україні ветеринарних препаратів.

Найбільш небезпечні паразитарні хвороби. Організація протипаразитарних заходів. Нові методичні підходи до діагностики та лікування інвазійних хвороб тварин.

Основи роботи інформаційної системи «Центр моніторингу благополуччя у скотарстві».

Оскільки разом із фахівцями Держпродспоживслужби проходили кваліфікацію фахівці управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Міністерства оборони України, для ознайомлення присутніх з можливістю вступу за спеціалізацію «Ветеринарне забезпечення Збройних Сил України» і отримання військового звання лейтенанта був запрошений заступник завідувача військової кафедри полковник Радченко Анатолій Миколайович.

Після вручення кваліфікаційних свідоцтв слухачів підвищення кваліфікації було ознайомлено з перевагами навчання і правилами прийому до НУБіП України. Особливо акцентовано увагу на спеціальностях 211 «Ветеринарна медицина» та 212 «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза», за якими ведеться підготовка на факультеті ветеринарної медицини.


Звернули увагу на можливості комерційного стажування фахівців ветеринарної медицини як державних, так і приватних структур на базі факультету ветеринарної медицини та ННІ післядипломної освіти НУБіП України.
Крім того, є сподівання на подальшу плідну співпрацю, щодо донесення інформації на місцях до майбутніх студентів про перспективи навчання в НУБіП України, а також в сприянні зміцненню кадрового потенціалу Держпроспоживслужби України в якості роботодавців майбутніх випускників факультету ветеринарної медицини.


Слухачі подякували керівництву і колективу Національному університеті біоресурсів і природокористування України за належну організацію навчання та доброзичливе ставлення, адже отримані знання можуть стати у нагоді їм найближчим часом у практичній діяльності.

Бойко Г.В.

 


Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)