Студенти НУБіП України взяли участь в легкоатлетичному марафоні 9th Wizz Air Kiev City Marathon

8 жовтня 2018 року

У 2010 році Київ вперше приєднався до почесного переліку міст, що проводять свої власні щорічні марафонські забіги. Саме тоді, 16 жовтня 2010 року, наша столиця прийняла свій перший марафон. Забіг не став одиничним, миттєво перетворившись на спортивну традицію міста. З тих пір кількість учасників київського марафону невпинно росте і разом з тим розширюється географія заходу – представники все більшої кількості країн прагнуть підкорити дистанцію, що пролягає через найбільш мальовничі вулиці і проспекти Києва. Ці факти цілком підтверджує і цьогорічний марафон, який мав назву 9th Wizz Air Kiev City Marathon, і відбувся 7 жовтня.

Цього року в ньому взяли участь 11 500 спортсменів. Тисячі бігунів з 45 країн світу зібралися на Хрещатику з однією метою – випробувати та здолати самого себе, насолодитись спортом у його чистому вигляді, спілкуванням зі старими і новими друзями. В програмі змагань були забіги на 2, 5, 10 кілометрів, 21.095 метрів, і головна дистанція – 42.195 метрів. Наш університет не міг залишитися осторонь такої грандіозної події:

• на марафонську дистанцію (42.195 метрів) вийшов наш студент енергетичного факультетуДмитро Одинець (член зірної НУБіП України з плавання). Він фінішував з результатом 4:02:05 год. Якщо брати до уваги те, що Дмитро початківець, то можна з впевненістю сказати, що це дуже хороший результат;
  • на дистанції 5 кілометрів наш Володимир Геращенко і Олександр Коваленко, обидва студенти другого курсу ННІ лісового і садово-паркового господарства, зайняли 9 і 11 місця відповідно;
  • на дистанції 2 кілометра наш студент – Олександр Бочков (факультет конструювання та дизайну, 4 курс) посів 2 місце, а Олександр Климчук (агробіологічний факультет, 3 курс) – 6 місце у рейтингу;
  • кращою серед дівчат була Харченко Валерія (факультет харчових технологій, 3 курс). Дівчина виборола почесне 7 місце.

«Організація змагань була на дуже високому рівні та не поступалася організації Європейських марафонів. Місто Київ отримало яскраве, масштабне свято, в якому прийняли участь 45 країн світу. На жаль, кожна дистанція була комерційною і тому не всі студенти змогли прийняти участь в змаганнях» – коментує тренер збірної НУБіП України, майстер спорту України міжнародного класу з марафонського бігу Римма Дубовік.
     Одночасно з київським марафоном у місті Біла Церква відбувався 15 Білоцерківський марафон. Наші атлети і там гучно заявили про НУБіП України. Дмитро Доненко (агробіологічний факультет, 3 курс) вдало пробіг дистанцію 10 кілометрів і зайняв 6 місце. Сергій Бабій (агробіологічний факультет, 1 курс) та Софія Гармаш (факультет захисту рослин біотехнологій і екології, 1 курс) подолали відстань у 5 кілометрів.
     І це тільки початок, нас чекає ще безліч стартів та неймовірних перемог, адже ми – спортивна родина НУБіП України.