18 травня 2018 року
14-17 травня 2018 року на базі факультету комп’ютерних наук та кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася ХIV Міжнародна науково-практична конференція «ІКТ в освіті, дослідженнях та індустріальних додатках: інтеграція, гармонізація та трансфер знань» (ICT in Education, Research, and Industrial Applications: Integration, Harmonization, and Knowledge Transfer (ICTERI). Серед співорганізаторів конференції – представники вищих навчальних закладів та ІТ-компаній з Австрії, Великобританії, Греції, Данії, Іспанії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Румунії, Франції, Чехії, Швейцарії, Туреччини.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u205/img_8686-2.png)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u205/img_8674.jpg)
ITER – щорічний міжнародний експертний семінар, що проводиться у межах конференції ICTERI та спеціалізується на новітніх розробках у сфері досліджень, використанні інформаційних та комунікаційних технологій в сфері бізнесу та освіти. Особлива увага приділяється сферам практичного викристання ІКТ в економічних дослідженнях.
Конференція ICTERI упродовж останніх 14 років стала традиційним науково-практичним міжнародним заходом, що об’єднує учених, педагогів, практиків, розробників з різних континентів і країн світу, зацікавлених у поширенні й обміні досвідом у сфері інноваційних технологічних розробок і досягнень, впровадження й використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітній, науковій, економічні та промисловій галузях і залишається першим в Україні заходом такого високого рівня.
Визначальною рисою проведення конференції, що робить її відкритою для учасників з різних куточків світу і розширення міжнародного партнерства, є її переведення з 2010 року в англомовний формат.
Кращі доповіді учасників рекомендуються до друку у міжнародних виданнях CEUR-WS та Springer, що індексуються у наукометричних базах DBLP, EI-Compendex, Mathematical Reviews, SCImago, Scopus тощо.
Цього року у межах роботи конференції відбулося 5 міжнародних воркшопів:
- Part I: 6th International Workshop on Information Technologies in Economic Research (ITER 2018);
- Part II: 3d International Workshop on Professional Retraining and Life-Long Learning, using ICT: Person-oriented Approach (3L-Person 2018);
- Part III: 4th International Workshop on Theory of Reliability and Markov Model-ling for Information Technologies (TheRMIT 2018);
- Part IV: 2nd International Workshop on Rigorous Methods in Software Engineering (RMSE 2018);
- Part V: 1st International Workshop on Data Science EDUcation: Challenges, Opportunities and Trends (DSEDU 2018).
Роль воркшопів такого рівня – забезпечити платформу для інтенсивного наукового обміну серед дослідників, зацікавлених у глибокому усвідомленні впливу інформаційних технологій на економічні дослідження у якості відправної точки для зустрічі економічного співтовариства.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u205/img_8720.jpg)
Для участі у роботі конференції було подано понад 200 доповідей, з яких після рецензування було прийнято до друку та внесено до програми 128. За авторством завідувача кафедрою біржової діяльності і торгівлі, д.е.н., професора Резнік Надії Петрівни та к.е.н., доцента кафедри Панкратової Любові Леонтіївни було прийнято до друку у міжнародне видання CEUR-WS, що індексується в DBLP, Scopus та Google Scholarстаттю «High-Frequency Trade as a component of Algorithmic Trading: market consequences».
Під час роботи першого воркшопу «Інформаційні технології в економічних дослідженнях» було розглянуто й обговорено важливі тренди розвитку біржової електронної торгівлі. Резнік Н.П. у доповіді висвітлила використання моделі maker-taker, що спотворює природне призначення фондової біржі та викривлює ринкове ціноутворення. Тому біржова діяльність непомітно почала пристосовуватись до циклічності високочастотної торгівлі, що породила прошарки торговців, кожен з яких «виживає» за рахунок довгострокових інвесторів.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u205/img_8682.png)
На конференції також обговорювалися проблеми змішаного та дистанційного навчання з використанням перспективних ІКТ (хмарні технології, мобільні засоби і сервіси, мережні інфраструктури; електронні соціальні мережі, технології віртуального та перевернутого класу тощо);
- проектування персоніфікованого освітнього середовища (особистісно орієнтований підхід, адаптивне навчання, хмароорієнтовані навчальні середовища, засоби мережної навчальної взаємодії тощо.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u205/img_86751.jpg)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u205/img_8673.jpg)
Співробітники кафедри презентували доповіді за результатами своїх досліджень, продемонструвавши широкий спектр наукових інтересів та впевнене володіння англійською мовою.
Валентина Яворська,
доцент кафедри біржової діяльності і торгівлі