Від автоматизації вирощування полуниці до оцінки ризиків в мікрокредитуванні: магістри-ІТшники захистили свої дипломні проекти

15 грудня 2017 року

     Цього тижня на факультеті інформаційних технологій проходив захист магістерських робіт за спеціальностями 122 «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» та 051 «Економіка» (Економічна кібернетика).

     Відкрила роботу екзаменаційної комісії із захисту магістерських робіт заступник декана Наталія Клименко, яка побажала плідної роботи і успішного захисту робіт.
     У перший день захисту були представлені роботи студентів спеціалізації «Інформаційні управляючі системи та технології». В своїх доповідях студенти продемонстрували високий рівень знань та практичної підготовки, висвітлюючи актуальні питання в різноманітних сферах із застосуванням інформаційних технологій та результати проведених досліджень.

  

     Кращими доповідями захисту, які відзначила комісія відмінною оцінкою, стали: «Система підтримки прийняття рішення для господарства з вирощування полуниці», «Система аналізу діяльності аграрних підприємств в розрізі окремого регіону», «Методи та програмні засоби моделювання розвитку підприємства на ринку із заданими параметрами».

     Другого дня захищали свої роботи магістри спеціалізації «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг». У доповідях магістрів відчувалися знання ними предмету і об’єкту дослідження, вміння відстоювати отримані результати досліджень. Усі виступи відрізнялися своєю оригінальністю.

     Кращою доповіддю захисту, яка отримала оцінку відмінно, стала: «Автоматизоване тестування WEB-додатків за допомогою Frisby.js і Selenium Web-driver».
     Багато актуальних питань було висвітлено в ході обговорень, а неординарна тематика робіт породжувала цікаві дискусії.

      Комісія відмітила високий рівень продемонстрованих робіт та практичну цінність отриманих результатів досліджень.
   Паралельно працювала і комісія з захисту магістерських робіт за спеціальністю «Економіка» (Економічна кібернетика). Роботу цієї комісії відкрив проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша, який вже вкотре очолює захисти кібернетиків.

     Значна частина робіт фундаментального характеру була присвячена аналізу ефективності розвитку різних економічних систем та викликам функціонування аграрного виробництва, у декількох роботах аналізувався вплив схильності до ризиків в різних галузях української економіки: мікрокредитуванні, страхуванні, ігровому бізнесі. Серед різноманіття робіт аграрної спрямованості слід виділити, в першу чергу, роботи, обчислювальні експерименти в яких проводилися з використанням сучасного програмного забезпечення: R-Studio, SPSS, та ін. Магістерські роботи кібернетиків завжди виокремлювалися креативними підходами, використанням сучасних напрямків оптимізаційних, економетричних методів та методів DEA. У результаті досліджень були показані значні резерви ефективності аграрного виробництва за умови використання сучасних технологій.

  

     Неординарна тематика цьогорічних магістерських робіт порушувала питання впливу диференціації доходів громадян на соціальну нестабільність та розшарування суспільства. Цікавими виявилися також дослідження регіонального розвитку економіки країни. Серед найкращих виступів головою комісії були відмічені роботи: «Управління кредитними ризиками з використанням скорингових моделей», «Моделювання соціальної нестабільності суспільства», «Еколого-економічне моделювання інноваційного рослинництва», «Моделювання ринків діяльності страхового бізнесу».
     Ці теми викликали жваву дискусію, були обговорені прояви соціальної несправедливості в суспільстві, своє бачення та коментарі надавали як члени комісії і викладачі, так і студенти.

     Вітаємо магістрів з успішним захистом та бажаємо, щоб знання, здобуті за в магістратурі університету надали їм конкурентних переваг на ринку праці.

Клименко Наталія,
заступник декана факультету інформаційних технологій,
Дарія Ящук,
асистент кафедри комп’ютерних наук

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook