Лісівники Полтавщини долучилися до вивчення новітніх основ ведення лісового господарства

6 грудня 2017 року

     На базі Лубенського лісотехнічного коледжу 24 листопада 2017 р. відбувся навчально-практичний семінар з підвищення кваліфікації для працівників державної лісової охорони області. Семінар провели науковці Національного університету біоресурсів і природокористування України, а саме: директор Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства, професор кафедри лісового менеджменту Петро Лакида, професор, завідувач кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій Віктор Маурер, доцент кафедри лісового менеджменту Павло Кравець. Відкрив семінар начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко.

     На семінарі були присутні працівники державних лісогосподарських підприємств (лісничі, помічники лісничих, майстри лісу та інженера лісгоспів) Полтавського ОУЛМГ, викладачі фахових дисциплін коледжу та студенти IV курсу спеціальності «Лісове господарство», які вже за півроку отримавши диплом, поповнять ряди лісівників Полтавщини, Черкащини, Кіровоградщини, Чернігівщини та інших областей.

     Учасники семінару не оминули увагою те «болюче питання», яке зараз найбільше хвилює працівників лісогосподарської галузі – «Стратегію сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року», яка прийнята на засіданні Кабінету Міністрів України 15 листопада 2017 року.

     Професор Петро Лакида проаналізував основні засади та особливості Закону України №2059-19 від 23.05.2017 року «Про оцінку впливу на довкілля», який вступає в дію з 18 грудня 2017 року. Зокрема, надав ґрунтовні роз’яснення щодо того, як виглядатиме досить складна процедура оцінки впливу на довкілля, адже без неї та отримання рішення про проведення запланованої діяльності починати лісогосподарську діяльність буде заборонено. Також розповів присутнім про лісову політику та стан її реалізації в Україні. Презентував діяльність, особливості навчального процесу, міжнародну співпрацю та головні досягнення Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України.

     Доцент Павло Кравець як Голова правління «Товариства лісової сертифікації в Україні», представив доповідь про перспективи лісової сертифікації для лісогосподарських підприємств, як основи для забезпечення відповідального ведення лісового господарства.

     Професор Віктор Маурер виступив з доповіддю та презентацією «Про сучасний стан, проблеми, головні завдання та шляхи удосконалення відтворення лісів в умовах глобальних змін клімату». Фахівець проаналізував світовий досвід у відтворенні лісів, проблему всихання лісових насаджень та засоби боротьби з цим процесом, потребу у зміні порід при проведенні лісокультурних робіт в умовах змін клімату, чинники, які зумовлюють необхідність осучаснення традиційних та запровадження нових підходів до відтворення лісів в Україні.

Віктор Пабат,
заступник директора з навчальної і виховної роботи
ННІ післядипломної освіти

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)