Дорадництво на часі розвитку громадського суспільства

21 листопада 2017 року

     16-17 листопада 2017 року у НСК "Олімпійський" маштабно пройшов Форум розвитку громадянського суспільства. Участь у цій події взяли і доценти кафедри аграрного консалтингу і сервісу Ірина Кудінова та Олена Локутова.
     Це найпотужніша загальнонаціональна платформа для обговорення головних питань та визначення трендів розвитку. Вже вшосте поспіль понад тисячу учасників з України та інших країн збираються, щоб обмінятися досвідом, знайти нових партнерів та спонсорів, навчитися новим інструментам роботи. Форум об'єднує не тільки громадські та благодійні організації, а й представників влади, медіа, бізнесу, міжнародної донорської спільноти.
    Цього року тема першого дня – "Практики свободи", у головному фокусі – спроможності, які треба зміцнити громадським і благодійним організаціям, щоб свобода із далекого філософського поняття стала щоденною частиною життя кожного українця.

     Другого дня – "Кому належить наша громада?", він був повністю присвячений практикам і інструментам роботи у громаді. Відкрив роботу директор програми USAID DOBRE Беррі Рід. Ця програма виконується міжнародною організацією Global Communities та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Вона спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку обласних територіальних громад, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні.

      Беррі Рід наголосив: немає єдиного алгоритму роботи для всіх громад. Для кожної – визначають індивідуальні потреби та методи роботи. Це може бути як стратегічне планування розвитку територіальної громади, так і фінансування проектів за рахунок, наприклад, швидких грантів.
     Особисте спілкування наших колег зі спікером відкриває можливості співпраці щодо організації інформаційно-консультаційного забезпечення регіонів (проведення семінарів, курсів підвищення кваліфікації тощо) на базі НУБіП.

     Представники університету взяли також участь у обговоренні теми «Стратегічне лідерство: роль організацій громадянського суспільства для зміцнення громад» (майстерня Кена Філіпса) та «Інструменти залучення молоді до прийняття рішень у громаді. Кому і навіщо вони потрібні!?».

       Впродовж двох днів в межах форуму працювали чисельні платформи, проходили презентації кращих практик залучення громади до вирішення місцевих проблем, обговорення, виставки фондів громад, майстерні, дискусії тощо.
     Особливу увагу викладачі звернули на виставку фонду громади Грицева (смт. Гриців, Хмельницька обл., Шепетівський р-н), яка вирізнялася серед інших особливою самобутністю. Під час спілкування з керівництвом громади було знайдено шляхи до співпраці.

     Час, проведений на форумі пройшов цікаво і корисно: ми отримали багато нової інформації, яка буде використана для подальшої роботи кафедри аграрного консалтингу і туризму.

Тетяна Кальна-Дубінюк,
завідувач кафедри аграрного консалтингу і туризму

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015