Промислове випробовування мобільного робота в теплиці

15 листопада 2017 року

     Тривалий час на кафедрі автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І.І. Мартиненка проводяться дослідження щодо створення інтелектуального роботизованого електротехнічного комплексу для оцінки станів томатів та параметрів атмосфери у спорудах закритого ґрунту. І ось, нарешті, науковці провели успішні випробування розробки в ПАТ «Комбінат «Тепличний» і виробничники високо оцінили її можливості та потребу для тепличних комбінатів.

Загальний вигляд інтелектуального роботизованого електротехнічного комплексу оцінки станів томатів та параметрів атмосфери у спорудах закритого ґрунту

 

    З мінімальними витратами енергії цей робот здатний переміщуватись в теплиці, обминаючи перешкоди, вимірювати вологість, температуру, концентрацію вуглекислоти в атмосфері теплиці, стиглість плодів та передавати цю інформацію до комп’ютера, що розраховує стратегії керування теплицею. А у разі потреби, самостійно рухається до пункту підзарядки і автоматично підзаряджає акумулятори.

Обговорення характеристик Робота. Головний енергетик підприємства Петро Захарович Левчук,
доцент кафедри комп'ютерних систем і мереж Андрій Ігорович Блозва, студент Ковтун Костянтин

     Такі розумні механізми вкрай потрібні тепличним комбінатам, говорить президент асоціації «Теплиці України» Євгеній Чернишенко. Оскільки поки що суб’єктивна роль обслуговуючого персоналу у прийнятті рішень щодо споруд закритого ґрунту залишається немалою. У той же час головний енергетик підприємства Петро Левчук та виробничники, які були присутні, висловили свої побажання щодо покращення експлуатаційних характеристик робота.

Налагодження інтелектуального електротехнічного комплексу
(доцент кафедри автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І.І. Мартиненка Ігор Михайлович Болбот та студент Костянтин Ковтун)

     Використання мобільного робота в спорудах закритого ґрунту має перспективне практичне значення, оскільки зменшує енергетичну складову в структурі собівартості готової рослинної продукції, забезпечуючи при цьому вимоги технологічного стандарту щодо якості продукції.

Спостереження виробничників за рухом Робота

     Як показує досвід співпраці із ПАТ «Комбінат «Тепличний», лише виробництво дає «справжню» оцінку розробкам. Керівництво комбінату і його інженерні служби переконались, що і цього разу продукція кафедри стане корисною виробництву.

І.М. Болбот,
заступник директора ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook