В університеті розпочався цикл семінарів «Відкрита наука і розвиток наукової кар'єри»

12 жовтня 2017 року

     Кафедра інформаційних і дистанційних технологій та науково-дослідна частина НУБіП України у співпраці з європейським проектом FOSTER з розвитку навчальних і освітніх програм з відкритої науки розпочали цикл семінарів «Відкрита наука і розвиток наукової кар'єри».

     Перший з них «Відкритий доступ до публікацій» сьогодні на базі факультету інформаційних технологій провела менеджер EIFL Ірина Кучма.

     Як представник міжнародної організації, яка співпрацює з 60 країнами і займається доступом до відкритої інформації, до того ж постійна ведуча тренінгів вона дуже зрозуміло і цікаво розкрила цю тему. Зокрема розповіла, як можна шукати наукову літературу у відкритому доступі, не порушуючи авторських прав, отримати безкоштовний доступ до наукової інформації і відкрити для доступу свої роботи, зробити їх більш видимими, тим самим збільшивши власну кількість цитувань та підвищити вплив своєї роботи тощо.

     Семінари орієнтовані на науковців університету, причому як молодих, так і досвідчених, яких цікавить тема наукових онлайн комунікацій, говорить завідувач кафедри інформаційних і дистанційних технологій Олена Кузьмінська. Навчання – корпоративне, тобто ми використовуємо корпоративну пошту і онлайн сервіси, та практично орієнтоване. Переважна більшість слухачів, які зареєструвалися, кандидати наук (майже 70%), чверть – аспіранти та пошукачі, є й доктор наук. Щодо віку, то тут 50/50: зацікавилися і молоді науковці, і вже досвідчені. Дуже приємно, що 90% з них вказали, що готові до опрацювання англомовних джерел.

     Нагадуємо, це лише перший такий семінар, попереду – ще три. Приєднуйтеся.

Ірина Білоус

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій