Науковці УЛЯБП АПК цілеспрямовано покращують фаховий рівень

10 жовтня 2017 року

     Співробітники УЛЯБП АПК у межаж підготовки до відзначення 120-річчя НУБіП України та 15-річчя лабораторії нарощують інтенсивність навчальної, наукової та профорієнтаційної роботи.
     Співробітники УЛЯБП АПК взяли участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції «Епізоотологія, здоров’я та добробут тварин. Виклики сучасності», що пройшла на базі НМЦ «Агроосвіта» та міжнародному семінарі «Імплементація освітньої політики МЕБ у ветеринарну медицину України» у Білоцерківському національному аграрному університеті.

     На цих двох заходах обговорювали роль акредитованих лабораторій в освітньому процесі та розвитку агровиробництва, значення моніторингу антибіотикорезистентності патогенних мікроорганізмів для безпеки нашої держави і кожного окремого громадянина і аналізували тенденції розвитку акредитованих лабораторій в умовах поглиблення співпраці з ЄС.
     Підвищення обізнаності населення України в області безпеки та якості харчових продуктів може істотно вплинути, як на здоров’я населення, так і на аграрну економіку в цілому. Тому, співробітники УЛЯБП АПК ведуть активну навчальну, наукову і роз’яснювальну роботу в декількох напрямках.
     По-перше, це підготовка вузькопрофільних фахівців з лабораторної справи (управління лабораторією, хроматографічний та спектральний аналіз, оцінка якості продуктів АПК, молекулярно-діагностичні дослідження, ентомологічні, мікологічні тощо). З початку цього року фахівці УЛЯБП АПК підготували 26 спеціалістів для роботи у акредитованих випробувальних лабораторіях за різними напрямками.

     Активізувалась робота стосовно ознайомлення з основними засадами роботи акредитованої лабораторії фахівців з інших профільних лабораторій. Зокрема, слухачі курсів підвищення кваліфікації офіцерів і працівників лабораторій безпечності харчових продуктів та ветеринарії Міністерства оборони України познайомились з основними випробувальними підрозділами УЛЯБП АПК та прослідкувати усі етапи роботи акредитованої лабораторії – від надходження зразків і аж до видачі результатів досліджень (реєстрація, підготовка проби до аналітичних випробувань, приладне забезпечення різних напрямків досліджень, проведення аналітичних випробувань зразка та видача результатів).
     Другий напрямок – активна участь в різних конференціях, тренінгах та семінарах. Зокрема, на конференції «Тенденції та перспективи розвитку масложирової промисловості на Україні» провели семінар «Лабораторний супровід експортно-орієнтованої олійно-жирової продукції в Україні»

   Фахівці лабораторії були учасниками:
     ХVІ міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні інформаційні технології управління екологічною безпекою, природокористуванням, заходами в надзвичайних ситуаціях» і другої річної міжнародної конференції «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні». Обговорювалась система контролю безпечності харчових продуктів на основі оцінки ризиків та важливість використання найкращих практик для виробництва безпечних молочних продуктів.

     Третій напрямок – підвищення фахового рівня спеціалістів лабораторії та навиків з техніки безпеки та протипожежної безпеки є надзвичайно актуальним. На сьогодні співробітники лабораторії пройшли чергове навчання з пожежної безпеки, надання першої медичної допомоги, роботи з пестицидами та охорони праці.
     З початку 2017-2018 навчального року підвищення фахового рівня спеціалістів УЛЯБП АПК в основному проходило за рахунок відвідування спеціалізованих семінарів та тренінгів – «Phenomenex Reversed Phase HPLC Method-Development», «Нові аналітичні прилади компанії Agilent Technologies для аналізу якості сировини і готової продукції», GOOD REGULATORY PRACTICE Promoting Ukraine’s Trade Agenda тощо.

     А наша колега Л. Іщенко одержала степендію Станіслава Толпи у Вроцлавському природничому університеті (Польша) та пройшла стажування на кафедрі гігієни продуктів харчування та здоров’я споживача цього університету. Вона взяла участь також в роботі семінару з валідації ПЛР-методу тест-системи для ідентифікації африканської чуми свиней у Friedrich Loeffler Institut (Німеччина).

Валерій Ушкалов,
директор УЛЯБП АПК

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015