Завершилися навчальні практики у майбутніх технологів деревообробки

12 липня 2017 року
За період навчальної практики із дисциплін «Введення в спеціальність», «Технологія лісопиляльно-деревообробних виробництв», «Технологія клеєних матеріалів», «Конструювання виробів з деревини» студенти 1-го, 2-го (звичайний та скорочений терміни навчання) та 3-го курсів ознайомилися із технологічними особливостями виробництва на таких підприємствах як ВП НУБіП України «Боярська ЛДС», ПП «Маркетліс», ВКФ «Вибір», ВАТ «Leitz Інструмент Україна», ВАТ «Еліо Україна», компанію «АГТ Плюс».
 
Уже стало традицією, що на початку навчальної практики студенти кафедри технології деревообробки їдуть в м.Чорноморськ, щоб підготувати спортивно-оздоровчий табір НУБіП України «Академічний» до літнього пляжного сезону.
 
 
 
 
 

Повний технологічний процес виготовлення пилопродукції із круглих лісоматеріалів студенти мали можливість прослідкувати у деревообробному цеху ВП НУБіП України «Боярська ЛДС». На 1-му етапі було ознайомлення з лісопильною дільницею, де проводиться розкрій колод на пиломатеріали на 2-х стрічкопилкових та одній лісопильній рамах.

 

    

 

   На 2-му етапі студенти ознайомилися із основними аспектами дільниці сушіння, а саме із сучасною сушильною камерою LUKA та котельнею, що працює на відходах деревини, які одержані в процесі виготовлення продукції.

 

 

  З дільниці сушіння групи перемістилися в деревообробний цех, у якому ознайомилися з принципом роботи основних деревообробних верстатів, а саме: фугувального, рейсмусного, фрезерного, шліфувального, чотирьохсторонього тощо.

 

   По завершенню екскурсії у ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» була можливість оглянути пожежну частину, що находиться на її території. Велике враження студентів викликала система спостереження за лісовими пожежами.

 

   Відвідуючи ПП «Маркетліс», що спеціалізується на постачанні верстатів, обладнання та ріжучого інструменту для меблевих та деревообробних підприємств України студенти поглибили отримані знання конструктивних особливостей деревообробного устаткування та навики, що необхідні для правильного вибору обладнання і інструменту деревообробних виробництв, раціональних методів їх експлуатації. Основними постачальниками даної продукції є такі провідні виробники Німеччини, Австрії, Італії, Іспанії, Чехії як Homag, Holzma, Weinmann, Weeke, Büffering, Brandt, Bargstedt, Ligmatech, Friz, Altendorf тощо.

 

 

  Фірма ВКФ «Вибір» спеціалізується на виробництві корпусних меблів з дизайнерськими послугами. Тут студентів було ознайомлено з виставковими експонатами меблів, що призначені для облаштування житлових приміщень. Великий захват викликали конструктивні рішення виробів з алюмінієвих профілів, малярні роботи, фанерування, наклейка інших штучних матеріалів на меблеві деталі.

 

 

   Не залишився поза увагою фотодрук, який є відносно новим напрямком у меблевій промисловості. Тобто, будь-який малюнок або фотографія високої якості друкуються на широкоформатному принтері та приклеюються на поверхню меблів. Також було представлено тренд сучасного меблевого ринку – елементи виготовлені з штучного каменю, керамограніту та деревини.

 

 


   Презентацію компанії «Leitz Інструмент Україна» та ознайомлення із асортиментом дереворіжучого інструменту провів керівник фірми Юрген Браузеветтер.

 

   Основна лінійка інструменту Leitz призначення для оброблення масиву деревини та плитних матеріалів. Загалом у їх каталозі налічується 8 000 найменувань. Це і дискові пили, ножі, фрези та фрезерні головки різної комбінації.

 

   Крім того, в асортименті компанії Leitz представлено нове покоління профільних інструментів ProfilCut Q, яке дозволяє працювати при максимальній в галузі швидкості різання. Дана інструментальна система забезпечує переваги також за якістю оброблених поверхонь і зручності експлуатації.
   Далі студентів ознайомили із принципами та особливостями відновлення інструменту з метою максимального використання його параметрів протягом життєвого циклу. Працівники сервісного центру розповіли, що спочатку обов’язково проводять очищення з наступною повною діагностикою.

   Потім відповідно до оглядового протоколу виконують розведення, ремонт та нарізування зубів, заточування дереворіжучого інструменту. Додатково тут можуть виготовляти ножі відповідно до шаблону.

 

 

   Особливу увагу наших студентів привернула операція заточування діамантових свердл. Їх цікавила можлива кількість перезаточувань, тривалість експлуатації та вартість цього інструменту.

 

 

   На наступний день було заплановано знайомство із меблевою фірмою «Еліо Україна». Це відносно молода організація, яка зі спільно італійськими дизайнерськими проектами кухонь встигла вийти на міжнародний ринок. Зустріч пройшла у форматі діалогу, проте питання цього разу задавав генеральний директор Юрій Користильов.

   Компанія у своїй діяльності застосовує такі матеріали як масивну деревину, ДСП, МДФ, ДВП, фанеру, струганий шпон різних порід, шпон файн-лайн, алюмінієвий профіль.

 

 

   У виробничому процесі мають місце всі необхідні технологічні операції: форматний розкрій плитних матеріалів на верстатах з програмним управлінням, зрощування шпону та приклеювання його до основи, приклеювання крайки, торцювання та формування профілю брусків, шліфування, опорядження (фарбування, полірування).

 

 

   На виробництві є дільниця контролю якості, де продукція складається і монтується на випробувальному стенді відповідно до дизайнерського проекту. Тут перевіряють на справність та функціонування кожен елемент. Не оминули і проектний відділ, де мали змогу побачити нюанси роботи конструкторів-дизайнерів.

 

   На завершення відвідали виставковий зал компанії «АГТ Плюс», що спеціалізується на оформленні інтер’єру і працює в єдиному стилі. Вони виготовляють меблі та дверні блоки.

 

   В експозиції представлено панелі на будь-який смак і ціну. Це плити ДСП та МДФ з імітацією деревини, каменю, бетону, шкіри, скла та дзеркала, які витримують експлуатацію у вологому середовищі. Технологами компанії розроблено приховані дерев’яні ручки, що є зручним в користуванні і не псує загального вигляду гарнітуру.

 

   «АГТ Плюс» має слоган – «Від друзів до друзів», що наприкінці нашої зустрічі мав свій результат. За підтримки Юлії Нестерової домовлено про можливість проходження виробничої практики безпосередньо на виробництві з наступним працевлаштуванням.

   Висловлюємо всім підприємствам щиру подяку за проведення екскурсій виробництвом та співпрацю.

 

О. Горбачова
асистент кафедри технології деревообробки

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook