Мітинг-реквієм до 99 річниці бою під Крутами «Згадаймо юність, що палала в Крутах»

30 січня 2017 року
с. Пам'ятне, Меморіальний комплекс «Пам'яті героїв Крут»
 
«Згадаймо доблесть молодих людей, які
десятки років перед нами мріяли і боролися за
сильну Українську державу. Їхній подвиг – це
наші святощі, єдині й нероздільні для всіх, хто
живе на українській землі. Повертаймося до
своїх основ і вчімося після всіх минулих
випробувань жити як одна велика й сучасна
нація, що має власну історію, поважає себе і

здатна досягти найвищих цілей». 

 
29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут.
99 років тому молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.
 У цей день 1918 року українські курсанти, студенти та гімназисти полягли на залізничній станції Крути неподалік від села Пам'ятне у зіткненні з армією більшовиків.
Українські герої протистояли у бою з більшовиками протягом майже п'яти годин, не дивлячись на те, що кількість курсантів та «Вільного козацтва» була в десять разів меншою від складу більшовицької армії під командуванням есерівця Михайла Муравйова.
В історичному зіткненні українці знищили понад 300 агресорів. За сучасними підрахунками утрати українських військ під Крутами оцінюють у 70-100 загиблих. Серед них – 37-39 убитих у бою та розстріляних студентів i гімназистів.
Бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який фактично означав міжнародне визнання української незалежності.
Після цього про подвиг молодих звитяжців забули на більш ніж 70 років, а їхні могили за радянських часів було зруйновано.
Офіційно День пам’яті героїв Крут почали відзначати після того, як 29 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ «Про вшанування пам’яті героїв Крут». 
З того часу минуло майже сто років, а відважні українці знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських життів.
Сьогодні, 29 січня 2017 року, вшановуючи пам'ять героїв Крут, схиляючи голови перед пам'яттю загиблих захисників нашої країни, які боронять землю від російських загарбників на сході України, меморіальний комплекс відвідала делегація Ніжинського агротехнічного коледжу на чолі з директором Оленою Литовченко.
Крім того, за ініціативи міської влади міста Ніжина традиційно було організовано лижну ходу до місця проведення заходу, участь у якій узяли викладачі та студенти коледжу на чолі з керівником фізичного виховання Юрієм Булавенком.
 
Вони полягли тоді, щоб ми жили зараз!
Слава героям Крут!
Слава Україні!
 
Тетяна Шеїн, заступник директора з навчально-виховної роботи

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій