Науковий і педагогічний досвід Поморської академії у Слупську – викладачам НУБіП України

17 жовтня 2017 року

     У продовження тісної і продуктивної співпраці між Національним університетом біоресурсів і природокористування України та Поморською академією у Слупську (Польща) у рамках відповідної угоди про подвійні дипломи та співпрацю на запрошення приймаючої сторони студенти факультетів гуманітарно-педагогічного, захисту рослин, біотехнологій та екології, аграрного менеджменту відбули на навчання, а викладачі зазначених факультетів Юлія Рибалко, Денис Рудень та Ольга Наконечна пройшли стажування відповідно до індивідуальних програм.

     Спершу було загальне знайомство з польським вишем, адміністрацією, зокрема з проректором з навчання та студентських справ Danuta Gierczynska та проректором з науки Aleksander Astel, начальником навчального відділу Paulina Szmielinska-Pietraszek, деканом факультету соціальних наук Miroslaw Patalon, директором інституту педагогіки та соціальної роботи Grzegorz Piekarski та його заступником, директором інституту національної безпеки Andrzej Urbanek, директором інституту історії і політології Robert Kusnierz, директором інституту біології і охорони довкілля Oleg Aleksandrowicz.

     Особливо вразила сучасна матеріально-технічна база академії, нестандартний спосіб проведення занять та неформальна обстановка, якій сприяють креативний і водночас академічний інтер’єр навчальних приміщень, лабораторії, максимально наближені до реальних виробничих умов, і бібліотека, а точніше, сам процес організації доступу до бібліотечних ресурсів. Так, три кліки – і от тобі доступ до світових наукометричних баз із можливістю завантажити повнотекстові варіанти наукових публікацій. Все для максимальної зручності відвідувачів. Так що працювати тут і хочеться, і приносить задоволення. Вирізняється робота видавничого центру академії. Тут виготовляють не тільки поліграфію, а й сувенірну продукцію з атрибутикою академії. А ще тут працюють коректори наукових видань іноземними мовами.

 

     Цікавим за напрямом роботи і фахівцями, яких у ньому готують, є Інститут національної безпеки. Мова йде про кібербезпеку, екологічну, радіаційну безпеки та ліквідацію локальних надзвичайних ситуацій.

     Зацікавив досвід підготовки фахівців-реабілітологів, яка відокремлена від соціальної роботи, а тяжіє саме до педагогічної реабілітації. Звісно, що для цього і база відповідного рівня, і фахівці, які на ній навчають.

     З новим досвідом підготовки фахівців з громадського здоров’я, зокрема лікарське рослинництво та косметологія, ознайомили в інституті біології і охорони довкілля. Цікавим є той факт, що дані спеціальності не є медичними.

     У ході стажування визначено напрями проведення конкретних спільних міждисциплінарних наукових досліджень, публікацій, наукових заходів.

     Автори цих рядків висловлюють вдячність ректорові університету Станіславу Ніколаєнку, декану гуманітарно-педагогічного факультету Василю Шинкаруку та приймаючій стороні на чолі з ректором академії Zbigniew Osadowski за надану можливість пройти стажування.

Ольга Наконечна, Денис Рудень, Юлія Рибалко


Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)