Ректорат: вступна кампанія у розпалі
23 липня 2025 року під головуванням ректора Вадима ТКАЧУКА відбулося засідання ректорату. Триває вступна кампанія, на сьогодні вже понад чотири тисячі абітурієнтів подали заяви на вступ до університету. Разом з тим, важлива індивідуальна робота з кожним вступником, маємо не зупинятися, залучати і переконувати зробити правильний вибір на користь провідного дослідницького університету наук про життя — НУБіП України.
Власне про хід надходження заяв від вступників доповів відповідальний секретар приймальної комісії Олексій СОЛОМКА. Він відзначив, що за кількістю допущених до участі в конкурсі на базі повної загальної середньої освіти в столиці університет посідає сьому сходинку, на базі молодшого спеціаліста — першу. Найбільшою популярністю користуються спеціальності агрономія, ветеринарна медицина, психологія, інженерія програмного забезпечення та маркетинг. Коротку інформацію про перебіг вступної кампанії надали декани факультетів та директори ННІ.
Про стан підготовки наукових проектів для участі в конкурсі Міністерства освіти і науки України доповіла проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Оксана ТОНХА. Лідерами в підготовці проектів досліджень є факультет ветеринарної медицини, ННІ лісового і садово-паркового господарства. Проректор звернула увагу на публікаційну активність науково-педагогічних працівників і закцентувала на інтенсифікації цієї роботи.
Проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена ГЛАЗУНОВА проінформувала про стан підготовки до нового навчального року. Вона закцентувала на впровадженні базової загальної військової підготовки, пов’язаних із цим викликах. Підготовлений проект розкладу навчальних занять. Сплановано проведення вирівнювального семестру для першокурсників. Готується низка заходів з поліпшення мультимедійного оснащення аудиторій та лабораторій. Проведений аналіз виконання навчального навантаження у попередньому навчальному році.
Результати діяльності госпрозрахункових підрозділів за І півріччя та стан сплати за навчання представила проректор з науково-педагогічної роботи та економічних питань Тетяна КОСТЮК.
Активність факультетів та ННІ у поданні грантових заявок на міжнародні програми проаналізував проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності. Подано 53 заявки за Jean Monnet, 14 — HORIZON, 7 — ERASMUS+. Наразі маємо підтвердження на отримання гранту одного проекту за ERASMUS+. Відповіді за рештою ще очікуємо. Найбільш активними були факультети економічний, механіко-технологічний, агробіологічний. Олександр ЛАБЕНКО звернув увагу на те, що в університеті працює відділ міжнародних проектів, який очолює Олександр СОШЕНСЬКИЙ. Він покликаний надавати методичний супровід подачі заявок. Також в кожному ННІ та факультеті працюють відповідальні особи за міжнародну діяльність, які також допоможуть в реалізації ініціативи з участі в грантових програмах. Ректор Вадим ТКАЧУК повідомив про хід створення Центру досконалості на базі нашого університету, а також закцентував на системній роботі, алгоритм якої передбачає, зокрема інформування відділу міжнародних проектів про участь в конкурсах.
Про звернення щодо передачі майна в оренду повідомила начальник планово-фінансового відділу Лариса МЕЛЬНИЧУК.
Проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергій КВАША закцентував на організації проведення Дня знань, посвяти в першокурсники, а також проведення традиційної Школи першокурсника.
Підбиваючи підсумки, ректор Вадим ТКАЧУК закцентував на основних спільних питаннях. Колектив продовжує системно підтримувати Збройні Сили України, адже це є найголовнішим пріоритетом. Ректорат спільно з профспілками розробляє новий механізм, який буде представлений на наступному засіданні вченої ради, і який передбачатиме спрощене адміністрування та посилену звітність використання зібраних коштів. Завершує каденцію поточний склад Наглядової ради університету, а отже найближчим часом маємо її оновити та затвердити вченою радою. У господарській діяльності максимум робіт мають бути проведені влітку, у період канікул. Перевірка гуртожитків ректоратом завершиться цього тижня, а отже ще є час поліпшити студентський побут в їхніх тимчасових помешканнях. До реалізації наближаються інфраструктурні проекти — мова про реконструкцію віварію та павільйону сільськогосподарських машин, де заплановано облаштувати навчальні корпуси для факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК та спортивний відповідно. Університет залишається територією без нестатутних відносин, тож всі процедури з прийому студентів, аспірантів мають як і завжди проходити згідно закону, чесно і прозоро. Серпневе засідання вченої ради буде присвячене трендам у вищій освіті, викликам для колективу і стратегічним завданням на наступний навчальний рік. Очікуються виступи фахових спікерів, зокрема з європейської Асоціації університетів наук про життя. Ми у відповідальному періоді, зазначив ректор Вадим ТКАЧУК, що вимагає максимальної мобілізації, згуртованості і рівнонапруженості.
Ректорат розглянув й інші питання життєдіяльності університету.
Пресслужба