Майстер-клас з визначення показників якості молока арбітражними методами на факультеті ветеринарної медицини

12 червня 2025 року
ФВМ НУБіП України

На кафедрі гігієни тварин і харчових продуктів імені професора А.К.Скороходька проведено запланований захід – майстер-клас на тему: «Визначення показників якості молока арбітражними методами». Модераторами на майстер-класі були профессор кафедри Ткачук Світлана Алімівна та доцент кафедри Таран Тетяна Володимирівна.

   У програму майстер-класу включено теоретичну частину, у якій професор Ткачук С.А. висвітлила вимоги чинного національного законодавства до безпечності та якості молока і вимог до проведення випробувань в акредитованих лабораторіях.

 

Доцент Таран Т.В. у своїй доповіді висвітлила вимоги європейського законодавства до гігієни молока та акцентувала увагу аудиторії на порядку проведення випробувань з оцінювання якості молока арбітражними методами.

 

Під час практичної частини модератори разом із учасниками майстер-класу опрацювали відбір проб молока для проведення випробувань чинними методами арбітражних досліджень.

 

Учасники майстер класу провели органолептичну оцінку молока з дегустацією, визначили чистоту молока за допомогою приладу «Рекорд». Далі студенти визначили густину молока та встановили титровану кислотність молока.

Визначили також бактеріальне обсіменіння молока та провели швидкий маститний тест.

  

Для молока, отриманого з особистих селянських господарств провели також ряд досліджень на можливі фальсифікації.

  

 

Студенти були поділені по групам, захоплено та активно працювали, опановуючи послідовно всі запропоновані методики арбітражних досліджень.

Результатами майстер-класу всі були задоволені, як студенти, так і організатори.

Студенти висловили подяку за організацію цього заходу професору Ткачук Світлані Алімівні, доценту Таран Тетяні Володимирівні, лаборанту Постой Ярославі Анатоліївні та звичайно завідувачу кафедри Соломону В’ячеславу Віталійовичу за підтримку та надану можливість пройти ще один етап підготовки до Єдиного державного кваліфікаційного іспиту.

 

Професор Світлана ТКАЧУК,
доцент Тетяна ТАРАН


 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook