Міністр аграрної політики Віталій Коваль: «Сьогоднішня університетська молодь, яка завтра стане елітою країни, повинна думати про державу та набувати відповідного досвіду вже зараз»
Поганий той солдат, який не хоче стати генералом. Щоправда, враховуючи специфіку нашого університету як природоохоронного вишу, до генерала нашим студентам якось… не дуже. А от до міністра — чого б і ні? Особливо, коли перед очима зразки — і давні, і нинішні, на які так багата історія НУБіП України.
Розпочинаючи авторський модуль «Стратегічне лідерство» курсу «Вступ до фаху» для студентів факультету аграрного менеджменту (до яких сьогодні долучилися студенти факультету ветеринарної медицини і факультету тваринництва та водних біоресурсів), професор кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності Віталій СКОЦИК, певно, і розраховував саме на здоровий студентський кар’єризм, цікавість і впертість своїх підопічних. І влучив «у десятку»!
Бо коли перед тобою діючий член уряду у віці 43 років, якось важко протистояти своїм здоровим амбіціям, що так властиві молоді.
Отож, сьогодні гостем 15 завершальної лекції курсу став Віталій КОВАЛЬ — міністр аграрної політики та продовольства України, підприємець, політик, член Національного олімпійського комітету України, почесний доктор університету «Острозька академія». Він відразу знайшов з авдиторією спільну мову — це видно було по тому, що гаджети в руках кудись поділись, а шум на задніх рядах сам собою затих.
Звернувшись до теми лідерства, Віталій Станіславович підкреслив: хотілося б, щоб в університеті зростали майбутні державники, а не суто політики. І задав присутнім здавалося б просте запитання — чим перші відрізняються від других? І сам же відповів: тим, що державники думають про долю держави, а політики — про наступні вибори. І сьогоднішня університетська молодь, яка завтра стане елітою країни, повинна думати про державу та набувати відповідного досвіду вже зараз. І одним з кроків на цьому шляху може стати членство у молодіжній раді при Міністерстві аграрної політики та продовольства України, створеній буквально днями: звертаючись конкретно до присутніх, міністр сказав, що був би радий бачити серед 30 її членів присутню тут молодь з НУБіП.
У тему розмови очільник галузі говорив про лідерство через призму особистості і команди. І дав студентам кілька порад, на яких зростав сам ще змалечку: не забувайте про спорт (бо саме він вчить ставити високу мету, а вона мотивує до досягнень); обирайте в спілкуванні тих, хто прагне до більшого, близьких вам за духом і поглядами — в тих спільнотах, де проводите час; оточуйте себе позитивними людьми (бо негатив обрізає крила!) і спілкуйтеся з ними не тому, що вони вам потрібні, а тому, що вони вам цікаві; займайтесь самоаналізом (який показує, чого ви варті); не плекайте ілюзій; простіше сприймайте те, що відбувається у вашому житті; будьте допитливими, дослухайтесь до себе; коли обрали фах — любіть те, чим займаєтесь; прийнявши рішення — доводьте його до кінця; навчайтесь протягом життя; пам’ятайте про силу особистих контактів і вибудовуйте їх.
Думається, не тільки мені, а й практично всім на лекції сподобалась порада міністра зовсім іншій категорії українців: багаті люди повинні мірятися не розміром гаманця, а тим, скільки добра вони зробили, зокрема для своїх alma mater.
А потім, як і передбачала програма курсу, звучали питання до гостя. Вони були різнобічними: від «як стати міністром і бути міністром?» і аж до університетського… футболу, який, здавалося, в тему розмови не вписувався (але вписався). А поміж ними цікавилися урожаєм 2025 року і можливостями його експорту (на що Віталій КОВАЛЬ підкреслив — пройдемо достойно!), проблемами молоді, роботи, закриттям шкіл в сільській місцевості, як зробити агросектор привабливим, доступом до інвестицій в агропромисловому комплексі, розмінуванням і очищенням земель, «начинених» боєприпасами в ході бойових дій, співставленням регіональної політики з державними інтересами та іншим.
Привітати слухачів модуля «Стратегічне лідерство» завітали також президент університету Станіслав НІКОЛАЄНКО, проректор з науково-педагогічної роботи Сергій КВАША, декани — факультету аграрного менеджменту Анатолій ОСТАПЧУК, тваринництва та водних біоресурсів Руслан КОНОНЕНКО та інші.
Підбиваючи підсумки курсу, всім його учасникам вручили відповідні сертифікати. І в першу чергу тим, кого Віталій СКОЦИК назвав кращими — своєрідній Dream team модулю «Стратегічне лідерство». І це — Максим ТІТАРЕНКО, Андрій РЯБОВ, Марія ГОРДІЦА, Максим ГЛУЩУК, Карина МОРОЗ, Мірра БАСАК, Анастасія СОЛОМАХА, Євгенія ШМИГОРА, Софія ЛАЩІВ, Єлизавета СТАРІКОВА, Єва КУЛИК, Анастасія КОВАЛЕНКО, Яніна МЕЛЬНИЧЕНКО, Ангеліна ДЕЙКУН, Злата БОРЕЦЬКА.
А ще Віталій КОВАЛЬ на згадку про зустріч подарував частині активних учасників курсу підручники (з автографом, звісно), на яких він вчився, будучи студентом. Буде чим похвалитися перед батьками.
Міністру продемонстрували дві сучасні лабораторії факультету ветеринарної медицини — Центр репродуктології тварин з банком сперми та ембріонів (кафедри ветеринарної репродуктології) та Центр геопросторової ветеринарної епідеміології (кафедра ветеринарної епідеміології та охорони здоров'я тварин).
Валентин ОБРАМБАЛЬСЬКИЙ