Досвід науковців для майбутніх фахівців: гостьова лекція Ярослава Бардина «Новітні ресурсозберігаючі технології вирощування сорго в Україні»

20 березня 2025 року

Продовжуючи традиції залучення до навчального процесу видатних науковців та професіоналів-практиків, 18 березня 2025 року для бакалаврів і магістрів спеціальності "Захист і карантин рослин" відбулась гостьова лекція кандидата біологічних наук, народного депутата України другого скликання, вченого-агронома Ярослава Бардина.


На лекції були присутні здобувачі вищої освіти освітніх програм «Захист рослин» та «Карантин рослин», а також викладачі кафедри ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин, кафедри фітопатології ім.акад. В.Ф Пересипкіна.


Для фахівця із захисту рослин важливим практичним результатом навчання є здатність розробляти і застосовувати з урахуванням новітніх досягнень науки і виробництва ефективні методи захисту рослин від шкідливих організмів з використанням інформації щодо фітосанітарного стану, прогнозів, екологічної ситуації і економічної доцільності.


Ярослав Бардин є науковцем, практиком, автором і власником більше 30 патентів України, його науковий доробок складає понад 40 наукових і науково-практичних статей, ним розроблено і впроваджено у виробництво наукові інноваційно-інвестиційні програми. Крім того, Ярослав Богданович у 1989-1992 рр. працював викладачем кафедри фітопатології Української сільськогосподарської академії (нині НУБіП України).

Неабиякий інтерес присутніх викликали наукові розробки та практичний досвід доповідача. Особливо зацікавило студентів застосування дронів для обприскування сільськогосподарських культур із мінімальною кількістю робочого розчину та використання обприскувачів з витратою робочого розчину 10 л/га, що надзвичайно підвищує ефективність та якість обробок засобами захисту рослин. Студенти зацікавились впровадженням у виробництво новітніх підходів щодо вирощування сорго, а головне – щодо можливостей використання цієї рослини в Україні. Ярослав Богданович відзначив, що на стійкість сорго до хвороб було випробувано понад 40 гібридів, у виробництві залишилось тільки декілька найбільш стійких і кожен з них має свої особливості, на які була звернута увага студентів.

 

В 2018 році ТОВ НВТ «УКРСОРГО», генеральним директором якого є Ярослав Бардин, встановило світовий рекорд по врожайності зерна сорго (14,4 т/га). Рекорд був внесений в Книгу рекордів України, а Ярослав Бардин за встановлення рекорду нагороджений дипломом Книги рекордів України. Лектор наголосив на тому, що з зерна сорго можна виробляти більше різноманітної продукції, ніж з зерна кукурудзи, включаючи цукор (що має збалансовані мікроелементи) і спирт.


ТОВ «НВТ «УКРСОРГО» зацікавлені в молодих співробітниках із гарною науковою базою, яку забезпечує спеціальність «Захист і карантин рослин». Проведена лекція дала змогу студентам і фахівцям поглибити свої знання та отримати практичні навички для подальшої професійної діяльності.

 

Ольга Дмитрієва, доцент кафедри
ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook