Відвідування "Музею становлення української нації" першокурсниками факультету аграрного менеджменту

20 березня 2025 року

18 березня 2025 року студенти першого курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету аграрного менеджменту освітніх програм «Менеджмент», «Менеджмент міжнародного бізнесу» та «Маркетинг» у супроводі двох наставників – Руслана ЯНЧЕВСЬКОГО та Катерини АЛЕКСЕЄВОЇ відвідали «Музей становлення української нації». Екскурсію була ініційована Віталієм СКОЦИКОМ у рамках курсу «Вступ до фаху», модуль «Стратегічне лідерство». Першокурсники мали можливість дізнатися багато нових фактів з історії нашої Батьківщини від найдавніших часів до сучасного періоду.


Екскурсію особисто проводив засновник музею — Валерій ГАЛАН. Він розпочав її словами, які змусили кожного з присутніх замислитися: “Понад 400 років руйнували нашу історію, крали, створювали фейки. І тільки з однією метою. А знаєте, чому? Щоб присвоїти її собі.”


Експозиції у «Музеї становлення української нації» розташовані за хронологічним принципом - від найдавнішої історії України до сучасності. На самому вході гостей зустрічає експозиція рушників із кожного регіону України. Кожен із них має унікальну вишивку, що символізує культуру та традиції певного регіону України.


Особливим символом музею є велика свічка вагою 750 кілограмів, зроблена з воску, зібраного з кожної області пропорційно до кількості населення. У цій свічці закладено 42 мільйони українців — вона уособлює перемогу, пам’ять і духовну силу нашої нації. Як зазначив Валерій ГАЛАН:

“Свічка — це оберіг нашої християнської нації. Ми народжуємося — при свічці, святкуємо — при свічці, вінчаємося — при свічці, помираємо — при свічці, і нас поминають — теж при свічці.”

 


Неймовірне враження справляють воскові фігури гетьманів, козаків та інших видатних постатей, відтворених до найменших деталей. Археологи та історики дослідили зріст, колір очей, риси обличчя кожного героя, тому скульптури виглядають майже живими. Студенти із захопленням слухали розповідь і фотографувалися біля експонатів.
У музеї також зібрано безліч артефактів із різних періодів української історії — знайдених, відкопаних, збережених. Кожен експонат має власну історію та передає дух свого часу.

Окрему увагу привернули мініатюри українських замків і фортець — серед них Збаразький замок, Дубенський замок, замок Острозьких і Любомирських, а також багато інших фортифікаційних споруд. Кожна мініатюра відтворена з вражаючою точністю й деталізацією.


Не менш цікавою була карта України, що зібрала навколо себе всіх студентів. Її особливість у тому, що вона створена зі справжнього ґрунту, привезеного з кожної області нашої країни. Кожен міг узяти маленький мішечок із землею будь-якого регіону. Зворушливим було те, що на карті представлені Луганська, Донецька області та Крим — це вразило, адже тримаючи в руках частинку Батьківщини, ти ніби торкаєшся її душею.


На завершення екскурсії Валерій Галан поставив студентам запитання, яке нікого не залишило байдужим:

“Коли московити приходять, що перше вони знищують? Бібліотеки, музеї, пам’ятники… А потім заводять своїх учителів, щоб навчали російською. Те, що ми хочемо зберегти, вони нищать. А тепер ми знаємо, що саме вони знищують. І якщо людина каже: “А я звик розмовляти російською”, я відповідаю: друже, твоїх батьків змушували, а тебе ж ніхто не змушує. Як може існувати українська держава без української мови? А якщо ти навіть не хочеш спробувати, то ти не наш.”

Він також поділився важливою думкою про майбутнє:

“Я — один із тих, хто зараз у Верховній Раді впроваджує закон: після війни жоден чоловік, який не пройшов мобілізацію й не служив, не має права обіймати державну чи силову посаду. Якщо ти не захищав цю державу, то не можеш керувати нею. Ми не проти тих, хто мав бронь чи поважну причину — це нормально. Але ми не хочемо бачити на високих посадах тих, хто просто відсидівся.”

Наостанок Валерій ГАЛАН запросив всіх присутніх відвідати ще одну залу музею — кімнату, присвячену полоненим і героям сучасної війни. Там представлені історії наших захисників, і кожен міг побачити та відчути ціну нашої боротьби за незалежність.


Ця екскурсія стала надзвичайно важливою для кожного з присутніх студентів. Вона не лише показала велич української історії, а й змусила задуматися над тим, що означає бути українцем — знати свою історію, берегти культуру й мову та бути готовим захищати свою державу.

Анастасія СОЛОМАХА,
студентка першого курсу факультету аграрного менеджменту

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook