Відбувся міжнародний науково-практичний семінар «Реновація житлового фонду: нормативний та техніко-технологічний аспекти» у рамках проєкту «Building Up Skills for Home Renovation One-Stop-Shops»

17 березня 2025 року
У ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження Національного університету біоресурсів і природокористування України відбувся захід у межах проєкту BUSHROSSs («Формування навичок для реновації житлових будівель у пакеті «єдиного вікна»).
Семінар проходив у змішаному форматі та об’єднав понад 50 учасників, серед яких представники органів державної влади, науковці, експерти й практики у сфері енергозбереження, будівництва та житлово-комунального господарства, здобувачі вищої освіти з України, а також міжнародні учасники.
Головною метою семінару було обговорення комплексних рішень для реновації житлового фонду з урахуванням сучасних нормативних вимог, технічних можливостей та інструментів державної підтримки. Учасники поділилися досвідом впровадження енергоефективних заходів, обговорили роль міжнародного співробітництва та залучення фінансування для реалізації відповідних ініціатив.
Віктор КАПЛУН, директор ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України, керівник проєкту у вступному слові привітав учасників, наголосив на важливості міжнародної співпраці та інтеграції сучасних технологій у процес реновації житлового фонду і акцентував увагу на ініціативах у сфері енергозбереження, необхідності підготовки кваліфікованих фахівців для ефективної реалізації реноваційних проєктів.
У своїй доповіді, яка стосувалась проєктних рішень реновації будівель у контексті формування енергонезалежності територіальних громад, доповідач презентував новітні підходи до реновації будівель, які дозволяють зменшити енергоспоживання та підвищити рівень комфорту мешканців, навів приклади успішних реалізованих проєктів, що сприяли посиленню сталого розвитку  громад.
 
 
Виконавчий директор, начальниця відділу енергетичного аудиту та енергоменеджменту Департаменту розвитку енергоефективності Наталія ПОРОХНЮК  поінформувала про актуальні програми державної підтримки у сфері енергоефективності, можливості отримання грантів та пільгових кредитів на термомодернізацію будівель і підкреслила роль міжнародного співробітництва у цій сфері.
 
 
 
Кирило БАРАНЧУК, ТОВ «Данфос», використовуючи презентаційний матеріал зробив доповідь про оновлені вимоги щодо забезпечення мікроклімату та їх вплив на відновлення та термомодернізацію будівельного фонду України.
 
 
Ефективні підходи до зменшення енергоспоживання у житлових будівлях, зосередившись на термомодернізації та оптимізації систем опалення та вентиляції на прикладах реалізованих об’єктів презентував Вадим ЛИТВИН, голова правління «Асоціація енергоаудиторів України».
 
 
 
Тетяна ТКАЧЕНКО, д.т.н., професорка, завідувачка кафедри технологій захисту навколишнього середовища та охорони праці Київського національного університету будівництва та архітектури (КНУБА) висвітлила питання використання зелених конструкцій, які сприяють комплексному розв'язанню проблем енергоефективності будівництва.
 
 
 
 
Віктор МІЛЕЙКОВСЬКИЙ, д.т.н., професор кафедри теплогазопостачання та вентиляції КНУБА представив сучасні рішення для оптимізації вентиляції, що допомагають покращити якість повітря та підвищити рівень комфорту у модернізованих будівлях.
 
 
Nina NIKOLOVA (SOFIA ENERGY CENTRE LTD) поінформувала  про європейський досвід організації центрів підтримки енергоефективної модернізації житла, що функціонують за принципом «єдиного вікна».
 
Олена ШЕЛІМАНОВА та Світлана МАКАРЕВИЧ, доцентки кафедри інженерії енергосистем, ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБІП України, експертки проєкту, представили результати дослідження у рамках міжнародного проєкту «Building Up Skills for Home Renovation One-Stop-Shops», який спрямований на покращення підготовки фахівців у сфері реновації житлового фонду.
 
 
Підсумовуючи результати семінару, учасники дійшли висновку, що реновація житлового фонду є ключовим напрямом для забезпечення енергоефективності та екологічності будівель. Важливими аспектами успішної реалізації проєктів у цій сфері є державна підтримка, міжнародне партнерство та використання сучасних технологій.
Проєкт «Building Up Skills for Home Renovation One-Stop-Shops» відкриває нові можливості для навчання фахівців і впровадження ефективних рішень для модернізації житла.
Подальша співпраця між науковими установами, бізнесом та державними органами сприятиме формуванню сталої системи реновації житлового фонду, яка відповідатиме європейським стандартам енергоефективності.
 
Доцентки кафедри інженерії енергосистем
Світлана Макаревич та Олена Шеліманова

  

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook