На високому рівні проведено лекцію на тему: «Спільна сільськогосподарська політика ЄС: реформи у напряму Європейської зеленої угоди

10 березня 2025 року

   10 березня 2025 р. в рамках навчальної дисципліни «Європейський зелений курс: від теорії до практики» студентами другого (магістерського) рівня вищої освіти було прослухано цікаву лекцію від доцента кафедри адміністративного менеджменту та ЗЕД Олександра ФАЙЧУКА. На початку заняття викладач пояснив студентам основні причини і важливість започаткування спільної сільськогосподарської політики державами західної Європи на початку 60-х років ХХ ст. Розкривши сутність реформ і поступову зміну фокусу уваги в спільній аграрній політиці (САП) протягом 60-и років її еволюції, лектор наголосив на особливостях «зеленої» трансформації механізму підтримки агросектору ЄС в останнє десятиріччя.

 

 

    Також він зумів пояснити студентам вплив імплементації стратегії «Від лану до столу» на проведення сучасних реформ САП. Особливий інтерес у слухачів магістратури викликало роз’яснення змін САП ЄС на період 2023-2027 рр.: ролі національних «Стратегічних планів САП» в країнах-членах співтовариства, використання екосхем для отримання фінансової підтримки фермерів і застосування ресурсів першого і другого стовпів САП для забезпечення стійкості, конкурентоспроможності і сталості сільськогосподарського виробництва. 

    Наприкінці заняття студенти задали Олександру ФАЙЧУКУ цілу низку запитань, серед яких можна виокремити питання щодо економічної доцільності підтримки процесу «зеленого» переходу європейських агровиробників. Викладач, наводячи правильно підібрані аргументи, зумів довести студентам цілковиту економічну виправданість застосування на практиці різних моделей кліматично-орієнтованого і природоохоронного агробізнесу.

 
   Студенти магістратури залишились задоволені від проведеного заняття і висловили свою вдячність лектору за надані їм актуальні і необхідні знання!

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook