Обговорення ОП «Менеджмент» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі стейкхолдерами

1 березня 2025 року

28 лютого 2025 року відбулося обговорення ОП «Менеджмент» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі стейкхолдерами. В обговоренні від імені факультету взяли участь гарант програми Віра Бутенко, д.е.н., професор, та члени проектної групи - Анатолій Остапчук, к. е. н., доцент, декан факультету аграрного менеджменту; Олена Ковтун, к.е.н., завідувач кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності; Наталія Коваленко, к. е. н., доцент кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності; Кристина Драмарецька, к.е.н., доцент кафедри менеджменту ім. професора Й.С. Завадського; Катерина Алексеєва, к. держ.упр., доцент кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту; Лариса Діброва, к. е. н., доцент кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності; Вікторія Сіденко, здобувач вищої освіти за ОП «Менеджмент». Також були присутні завідувач кафедри менеджменту ім. проф. Й.С. Завадського професор Тетяна Балановська та т.в.о. завідувача кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту к.держ.упр., доцент Анна Дергач.
Від імені стейкхолдерів в обговоренні взяли участь представники бізнесу та громадських організацій, наукових установ та освітніх закладів: Олександр Перехожук, старший науковий співробітник Лейбніц-Інституту аграрного розвитку у країнах з перехідною економікою (IAMO), Німеччина; Анастасія Сень, заступник генерального директора ІМК з HR; Наталія Куліш, викладач циклової комісії економічних дисциплін ВСП «Боярський фаховий коледж НУБіП України»; Ірина Семенюта, завідувач економічного відділення ВСП «Боярський фаховий коледж НУБіП України»; Світлана Судомир, завідувач відділу навчально-науково-інноваційної діяльності ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут»; Ольга Ходаківська, Інститут аграрної економіки НААН України; Богдан Зеленський, комерційний директор компанії «Агросем Україна»; Володимир Бондаренко, фінансовий директор компанії «Сігнет»; Ігор Мороз, директор ТОВ «Белес Україна»; Сергій Торгонський, заступник Голови Правління "Балатон Віледж", головний інженер ДУ "Інститут геронтології ім. Д.Ф.Чеботарьова НАМН Україна"; Олег Мацола, керівник департаменту імпорту ТОВ «Ашан Україна гіпермаркет»; Олег Білуха, менеджер з розвитку бізнесу LG Electronics Україна; Дарія Басюк, завідувач кафедри аграрного консалтингу і туризму НУБіП України.
Гарант освітньої програми Віра Бутенко привітала всіх присутніх та подякувала за знайдену можливість долучитися до зустрічі. Віра Бутенко представила проектну групу з розробки ОП «Менеджмент» та присутніх стейкходерів, висловила впевненість щодо важливості даного заходу та зазначила, що останнім часом відбулися суттєві зміни у законодавстві України щодо вищої освіти, та до навчального плану введено новий обов’язковий освітній компонент – військова підготовка.

Декан факультету аграрного менеджменту Анатолій Остапчук повідомив, що вже є наказ про акредитацію ОП «Менеджмент» та встановлені дати її проведення – 12-14 берзня поточного року. На думку Анатолія Остапчука, ОП «Менеджмент» є цілком готовою до акредитації.
Завідувач відділу навчально-науково-інноваційної діяльності ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» Світлана Судомир подякувала за запрошення та зазначила, що ОП «Менеджмент» є добре розробленою, а такі освітні компоненти програми як «Менеджмент», «Стратегічний менеджмент», «Проектний менеджмент» формують міцну теоретичну основу та сприяють застосуванню знань на практиці. Одночасно такі освітні компоненти як «Системи технологій: рослинництво» та «Системи технологій: тваринництво» забезпечують унікальність освітньої програми.


Олег Мацола, керівник департаменту імпорту ТОВ «Ашан Україна гіпермаркет», висловив впевненість, що освітня програма розроблена на найвищому рівні, відмітив сучасний підхід до викладання науково-педагогічних працівників, залучених до викладання на освітній програмі, та високо оцінив практику запрошувати до ведення пар гостьових лекторів з бізнесу. Також Олег Мацола порадив стимулювати студентів до здорового способу життя.
Ігор Мороз, директор ТОВ Белес Україна, зазначив, що програма є цікавою і, оскільки, він є практиком по життю, то радить робити навчання все більше і більше практично орієнтованим. Сергій Торгонський, заступник Голови Правління "Балатон Віледж", головний інженер ДУ "Інститут геронтології ім. Д.Ф.Чеботарьова НАМН Україна" підтримав думку Ігоря Мороза та також висловився за підвищену увагу до практичних кейсів.
Олег Білуха, менеджер з розвитку бізнесу LG Electronics Україна, доєднався до коментарів щодо практичної компоненти та зазначив, що увага повинна бути зосереджена на value creation, тобто також підсилення практичної складової.


Дарія Басюк, завідувач кафедри аграрного консалтингу і туризму НУБіП України, звернула увагу наявність у переліку вибіркових компонентів освітньої прогами «Соціального менеджменту» та запропонувала змінити назву на «Менеджмент соціальної сфери», що, на її думку, більше відображатиме зміст освітнього компоненту.


Анастасія Сень, заступник генерального директора ІМК з HR, запропонувала знизити теоретичне навантаження на здобувачів освіти, застосувавши підхід поєднання навчання та зайнятості в компаніях. Тоді здобувачі освіти, на її думку, раціональніше використають чотири роки, відведені на навчання.
Член проектної групи Олена Ковтун зазначила, що, наприклад, у Франції існує модульне навчання, коли здобувачі освіти перебувають місяць в аудиторіях, а потім до двох місяців є залученими безпосередньо у виробництво. Однак, в Україні існують норми часу щодо аудиторного навчання, яких необхідно дотримуватися.


Олександр Перехожук, старший науковий співробітник Лейбніц-Інституту аграрного розвитку у країнах з перехідною економікою (IAMO), Німеччина, попросив уточнень щодо норм аудиторного часу для здобувачів освіти в Україні та прийшов до висновку, що дані норми подібні до норм в Німеччині.


Ірина Семенюта, завідувач економічного відділення ВСП «Боярський фаховий коледж НУБіП України», подякувала за запрошення та зазначила, що вражає перелік вибіркових дисциплін, які відповідають вимогам сьогодення. Загалом, на думку Ірини Семенюти, дана освітня програма є сучасною та створює позитивне враження.


Віторія Сіденко, здобувач вищої освіти на ОП «Менеджмент», надала позитивний відгук щодо навчання на освітній програмі.
Богдан Зеленський, комерційний директор компанії «Агросем Україна», також схвально відгукнувся стосовно даної освітньої прогами та погодився щодо необхідності зосередження уваги на практичному навчанні здобувачів освіти.


Завідувач кафедри менеджменту ім. проф. Й.С. Завадського Тетяна Балановська зазначила, що дана освітня програма є апробованою, оскільки існує вже досить тривалий період. Водночас програма весь час удосконалюється відповідно до вимог часу.


Наприкінці зустрічі гарант програми Віра Бутенко та декан факультету аграрного менеджменту Анатолій Остапчук подякували всім присутнім за участь в обговоренні та побажали успішної акредитації.

Катерина АЛЕКСЕЄВА,
доцент кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту,
член проектної групи

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook