Обмін досвідом: конференція користувачів технології MZURI Pro – Til на кафедрі сільськогосподарських машин та системотехніки імені академіка П.М. Василенка

10 грудня 2024 року
 Якісне провадження освітньої і наукової діяльностей в кластері аграрних спеціальностей нашої держави потребує результатів практичного аналізу сучасних технологій сільськогосподарського виробництва, які інтенсивно впроваджуються в Україні і світі. Вивчаючи і досліджуючи сучасну техніку та новітні технології, науково-педагогічний персонал і, як наслідок, здобувачі вищої освіти повинні володіти достовірними даними про ефективність їх роботи та функціонування.

  В зв’язку з розвитком прогресивних технологій аграрного виробництва стрімко зростає диференціація підходів до профілю ведення сільського господарства. Потужні сегменти займають енергоощадні, екологічно-ефективні та природоохоронні напрямки. Фокус виробництва невпинно переміщується у поле консолідації балансу природи з потребами людини та спонукає до впровадження агроіновацій, для забезпечення стабільної роботи й підвищення ефективності агровиробництва в різних умовах.
 Партнер кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки імені академіка П.М. Василенка, компанія MZURI World, одна з тих організацій, які ефективно впроваджують новітні технології вирощування аграрної продукції. В Україні першими інноваційну технологію MZURI Pro - Til почали використовувати регіони з більш посушливим кліматом: Одеська, Миколаївська і Черкаська області. Трохи пізніше успішні випробування пройшли в Дніпропетровській, Харківській і Полтавській областях. Але, для  підтвердження ефективність цієї технології, потрібно детально проаналізувати feedback від практичної апробації і прикладного застосування на полях України. 
 
  
  
 5-6 грудня поточного року, в рамках конференції, організованою групою компаній «ВТА Group», офіційним дилером MZURI в Україні, відбувся практичний діалог з представниками освітньо-наукового простору, представниками аграрного сектору нашої держави та виробничниками, які застосовують у своїх господарствах технологію MZURI Pro Til. В обговоренні взяли участь: власник та керівник компанії MZURI World Марек Ружняк, керівник групи компаній «ВТА Group» Олександр Ярошенко, екс-міністр АПК України Роман Лещенко, директор з МСБ бізнесу ОТП Лізинг Юрій Кучеренко, науково - педагогічні працівники кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки імені академіка П.М. Василенка, власники, керівники, агрономи та головні інженери сільськогосподарських підприємств, з усіх регіонів України. Метою діалогу був обмін досвідом від використання технологічних рішень компанії MZURI. Захід проходив у готельному комплексі «Софіївський посад» та у навчальному центрі «НУБіП MZURI», на кафедрі сільськогосподарських машин та системотехніки імені академіка П.М. Василенка.
 
  
  У вступній промові, власник та керівник компанії MZURI World Марек Ружняк, зазначив, що технологя Mzuri Pro-Til, має суттєву перевагу гад традиційними технологіями аграрного виробництва – істотне збільшення врожайності з позитивною екологічною оцінкою. Технологія створює оптимальні умови для отримання швидких і рівномірних сходів сільськогосподарських рослин. За рахунок цього вони в повній мірі розкривають свій біологічний потенціал. В процесі застосування технології Mzuri Pro-Til, добрива потрапляють в безпосередню близькість до кореневої системи, чим забезпечується легкий доступ рослинам до живильних речовин. Забезпечення достатніх водно-повітряних умов, для зростання під час вегетації, підвищує урожайність при використанні технології Mzuri Pro-Til. Ефективність настільки висока, що навіть її застосування в несприятливих ґрунтових умовах демонструє відмінний результат – гарантію більшої і рівномірної щільності сходів рослин, про що позитивно засвідчують користувачі. 
 
  
 Керівник групи компаній «ВТА Group» Олександр Ярошенко підкреслив, що технологія Strip-Till від Mzuri Pro-Til є неперевершеною, з точки зору розпушування та оптимального ущільнення смуги ґрунту, а також точності висіву в ній насіння. Більш широка відстань між рядами (смугами) рослин в системі Mzuri, ніж в традиційній технології дозволяє рослинам протягом більшої частини періоду вегетації мати кращий доступ до світла. Рослини уздовж широких відкритих просторів (міжрядь), мають великі листові пластинки, на які сонячні промені потрапляють набагато краще, ніж на традиційно зімкнутому полі. 
 
   
  Свій досвід користувача технологією Mzuri Pro-Til, висвітлив керівник ТОВ «Єдність», з Черкаської області,  Владислав Крутій, який, до речі, має диплом за спеціальністю «Агрономія», отриманий у нашому закладі. Владислав Миколайович акцентував увагу, на можливості здійснити посів по стерні відразу ж після збирання попередника при застосуванні вказаної технології. Також, суттєва перевага технології – обробіток поля за один прохід, при цьому обробці піддаються як глибокі, так і поверхневі шари ґрунту. У процесі в землю вносяться добрива, і висіваються насіння на точно задану глибину. Середовище, в яке потрапляє насіння, належним чином кероване (насичене повітрям) і володіє відмінною структурою. Це означає, що сформовані смуги прогріваються краще, ніж поле цілком. За рахунок використання технології Mzuri Pro-Til, спостерігається інтенсивний ріст кореневої системи і всієї рослини. 
 
   
  Про економію коштів на пальному, зазначив керівник агрофірми «Степ» Олександр Сторожук, з Жашківського району Черкаської області. При застосуванні технології, потрібно виконати всього один прохід, щоб обробити, удобрити ґрунт і висіяти насіння. За рахунок цього, час на роботу зменшується, а це дуже важливо, особливо в піковий час. Погодні умови ніяк не впливають на терміни посіву. Земля обробляється в вузьких смугах і при цьому рихлиться, а не обертається. Це знижує опір ґрунту, і як результат витрата палива сягає 15 літрів на 1 га, що у два рази нижче, ніж при традиційному обробітку грунту. 
 
   
         
 
  
   
  
  За результатами дискусії і обговорення зафіксовано, що завдяки наявності стерні і пожнивних решток волога в ґрунті не тільки зберігається, але і накопичується за рахунок опадів. Впроваджуючи технологію Strip-Till від Mzuri Pro-Til, можна одночасно проводити три операції: обробіток ґрунту, внесення добрив і висів насіння без попередньої підготовки ґрунту, тобто безпосередньо по стерні попередника вузькими смугами шириною 12 см на точно задану глибину до 25 см. У щойно сформовану смугу відразу вносяться мінеральні добрива, а завдяки ущільненню опорними колесами створюється ідеальне посівне ложе, в яке і відбувається висів насіння на задану глибину. При цьому міжряддя залишаються недоторканими, що дозволяє зберегти вологу, структуру і мікрофлору ґрунту. В результаті обробляються лише 33% поля, а 67% залишаються під паром. Цей підхід дозволяє більш раціонально використовувати мінеральні добрива, вимагає менших витрат палива і меншої кількості часу роботи як людей, так і машин. Отримана інформація буде потужно використовуватися в освітньому процесі і науковому середовищі. 
 Варто підкреслити, що з жовтня поточного року, на кафедрі сільськогосподарських машин та системотехніки імені академіка П.М. Василенка, функціонує лабораторія навчального центру НУБіП України «MZURI», яка обладнана посівним комплексом Mzuri Pro Til 4Tx Select і додатково укомплектована секціями для точного висіву генерації, де здобувачі вищої освіти вивчають тонкощі технології Mzuri Pro -Til. 
  Висловлюємо вдячність менеджменту компаній «MZURI World» і «ВТА Group», за інформативний і змістовний захід та стійкі партнерські відносини. Разом будуємо свідомість інженерного фахівця, в світлі інновацій.

 

 

Ігор Сівак,

доцент кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки імені академіка П.М. Василенка, гарант ОПП «Агроінженерія»

 першого рівня вищої освіти

 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook