Говорять «Прогресильні» про освіту – караван життя собі прямує далі

11 грудня 2024 року
 Говорити. Людині в тому стані, якому вона віднаходить себе щодня, властиво говорити. Це навіть не потреба, бо задоволення будь-якої потреби людина довільно може обмежити або й припини. Це щось принципово інше. Це спосіб існування людини, фактично єдино мислимий для мільярдів сучасників за винятком одиниць. Тому навіть коли мовчить, людина все рівно говорить. Подумки.

 Найчастіше людині властиво говорити про себе улюблену і неперевершену, прямо, а частіше приховано — поміж рядків. Або наболіле. Сьогоднішній захід, організований в місті Києві громадською організацією «Прогресильні», звісно, не став винятком. Говорили багато, переважно про наболіле. Оголошеним предметом розмови став стан освіти в Україні на поточний момент. Безумовно, нелегкий. І не лише війна тому причина. І навіть не стільки війна, бо все має значення тільки тому, що стосується того, хто цим переймається. Тож все в людині і навколо людини. Або «людина — міра усіх речей», словами Діогена Лаертського.
Модератор заходу, запрошені експерти, присутні в залі та свідки дійства в мережевих сплетіннях натхненно говорили про скрутні часи. Все відбувалося за класичним сценарієм телевізійного шоу: демократично і яскраво.
Свідками, до речі досить активними, прогресильної ходи просвітництва освітянськими лавами були й представники Національного університету біоресурсів та природокористування України. Найширше був представлений гуманітарно-педагогічний факультет, а кафедра міжнародних відносин і суспільних наук фактично повним складом долучилася до заходу, хто безпосередньо в залі, інші — онлайн. Професори й доценти з радістю підтримали свою колегу по кафедрі Наталію Володимирівну Шевченко — провідного члена ГО «Прогресильні», одного з організаторів заходу.
 
Що ж до сухого залишку або, іншими словами, присмаку від заходу, то в кожного із залучених, очевидно, сформувався свій. Переважно приємний, бо атмосфера в залі панувала досить доброзичлива. Присутні в залі охоче попрямували для великого колективного фото і створення фону для селфі модератора дійства. Тож, судячи з настроїв присутніх, — не все так погано в нашому домі? Чи люди таки вміють відволікатися від проблем та жахіття війни?
А, можливо, все значно простіше і природніше? Просто життя триває. В ньому завжди щось відбувається. Наше ж покликання — кожної конкретної людини: жити і діяти так, як вона до цього оптимально пристосована. Кому дано красиво говорити — хай говорить. Хто вміє таки діяти — той собі робить свою справу. І караван йде далі…
 
 
Володимир Калуга,
професор кафедри міжнародних відносин
і суспільних наук
  

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook