Фінальний акорд навчання: на факультеті землевпорядкування розпочато захист магістерських робіт
10 грудня 2024 року на факультеті землевпорядкування стартував прилюдний захист магістерських кваліфікаційних робіт за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій», який триватиме протягом цього тижня. Це важлива подія, що підсумовує навчання магістрів і демонструє їхню готовність до професійної діяльності.
Третій рік поспіль захист магістерських робіт у НУБіП України проходить в умовах воєнного стану. Майбутні випускники-землевпорядники представляють магістерські роботи, що передбачають самостійне розв’язання складної комплексної задачі у сфері геодезії та землеустрою. Тематика охоплює широкий спектр питань — від удосконалення методів картографування до інноваційних рішень у сфері управління земельними ресурсами. Кожна робота є результатом глибоких досліджень і практичної підготовки.
Екзаменаційна комісія, перед якою здобувачі представляють свої роботи, сформована з досвідчених фахівців у сфері геодезії та землеустрою. Очолює комісію голова ради роботодавців факультету землевпорядкування, голова «Асоціації фахівців землеустрою України», доктор економічних наук Анатолій Полтавець. До складу комісії також увійшли завідувач кафедри геодезії та картографії, професор Іван Ковальчук, завідувач кафедри управління земельними ресурсами, професор Ольга Дорош, декан факультету, професор Тарас Євсюков.
Цьогорічні теми магістерських робіт вирізняються своєю актуальністю і практичною значущістю. Наприклад, Святослав Водянко (науковий керівник — професор Андрій Мартин) представив роботу на тему «Удосконалення організаційно-методичних засад реквізиції земельних ділянок для розміщення фортифікаційних споруд в умовах воєнного стану». Комісія відзначила актуальність цього дослідження для майбутнього землеустрою і врегулювання земельних відносин. Вікторія Кохановська (науковий керівник — доцент Людмила Гунько), досліджувала землевпорядне забезпечення вибору та формування земельних ділянок для альтернативних джерел енергії на прикладі сонячних електростанцій. У магістерському дослідженні Олександра Вертелецького (науковий керівник — доцент Антон Кошель) презентував роботу з геоінформаційного забезпечення процесів опрацювання та візуалізації даних аерозйомки в умовах Одеської області.
На захисті була присутня начальник відділу з працевлаштування випускників та видачі документів про вищу освіту Лідія Галайдюк. Вона провела опитування магістрів щодо їхніх планів працевлаштування та задоволення якістю освітнього процесу в університеті.
Попри планове відключення електроенергії, засідання екзаменаційної комісії відбулося без перебоїв завдяки альтернативним джерелам живлення — портативним зарядним станціям FJDynamics PowerSec MP2000, люб’язно наданим партнерами з Німецько-українського агрополітичного діалогу.
Перший день захисту пройшов цікаво, організовано й насичено. Було багато запитань від членів комісії, на які здобувачі надавали вичерпні відповіді. Завершить роботу екзаменаційна комісія з підсумкової атестації здобувачів освітнього ступеня «Магістр» за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій» 13 грудня 2024 року, а урочисте вручення дипломів магістрам факультету землевпорядкування заплановано на 20 грудня 2024 року.
Вітаємо здобувачів із завершальним етапом їхнього навчання та
бажаємо успіхів у подальшій професійній діяльності!
Олександр Шевченко,
заступник декана
факультету землевпорядкування