Невтомний захисник природи: Науково-практичний семінар до 105-річчя від дня народження Олексія Салганського (1919-2010 рр.)

1 грудня 2024 року
«Мудрість – це не розум,
Мудрість – це не серце,
Мудрість – це гармонія розуму і серця»»
О.О. Салганський
 
25 листопада 2024 року на базі кафедри лісівництва ННІ лісового і садово-паркового господарства науково-практичний семінар «Професійний внесок в українську лісівничу науку та освіту професора Олексія Олександровича Салганського» до 105-ї річниці від дня народження відомого лісівничій науці вченого, біолога та мисливствознавця Салганського Олексія Олександровича.
 
  
Семінар відкрили директор ННІ, проф. Роман Василишин та завідувач кафедри лісівництва Наталія Пузріна
 
 
 
Про основні життєві дати професора Олексія Олександровича Салганського доповіли завідувач музею Роман Гуржій та доцент Віталій Смаголь.

 
Олексій Олександрович Салганський народився 18 вересня (за паспортом 25 листопада) 1919 р. у селі Ягідна в сім’ї священнослужителя. Свій науковий шлях розпочав студентом хутрового інституту ім. Мікояна, після ВВВ займав посаду начальника сектору мисливських господарств військової академії ім. Фрунзе. Згодом Олексій Олександрович працював у Київському зоопарку. (1945 р.) У 1948 р. вступив до аспірантури інституту тваринництва "Асканія-Нова". Успішно захистив кандидатську та докторську дисертації, та працював професором Київського лісогосподарського інституту. Протягом більш як 50 років роботи на факультеті Олексій Олександрович викладав ряд дисциплін біологічного характеру: „Біологія лісових звірів та птахів”, „Лісова зоологія”, „Мисливствознавство”, „Охорона природи”, а з відкриттям спеціалізації „Мисливське господарство”, „Біологія та етологія мисливськопромислових звірів”, „Дичинорозведення”, „Техніка мисливського промислу”, „Звірівництво”, „Мисливське собаківництво”.
 
Цікавими спогадами про вчителя поділились дружина Салганська В. О., Маурер В. М., Юхновський В.Ю., Кушнір А. І., Гойчук А. Ф. та ін. 
 
До заходу долучилися співробітники Національного науково-природничого музею Національної академії наук України, які високо оцінили продовження справи О.О. Салганського в ННІ лісового і садово-паркового господарства.
 
 
О.О. Салганський працював над створенням на лісогосподарському факультеті Музею лісових звірів та птахів, нині цей унікальний музей носить його ім’я. З нагоди 105-ї річниці реставровано особисту шафу Олексія Олександровича, яку передала дружина Віра Олександрівна Салганська, для створення пам’ятного куточку професора О.О. Салганського у Музеї, якому він присвятив значну частину свого життя.

    
На завершення семінару було зроблено колективне фото у Музеї лісових звірів та птахів ім. професора О. О. Салганського.
 
 
До заходу також долучилася філія наукової бібліотеки у 1 корп. НУБіП України, на базі філії організувано виставку про життєвий і творчий шлях видатного вченого присвячену 105-річниці від дня його народження. Кафедра лісівництва висловлює подяку за підтримку та наполегливі старання, креативний підхід у організації даної виставки Юлії Грищенко та Ганні Новаковій.
 
 
    Світла пам’ять про Олексія Олександровича назавжди збережеться в серцях його учнів, колег, послідовників та усіх фахівців лісової галузі України.

Наталія ПУЗРІНА,
завідувач кафедри лісівництва 
 
Роман ГУРЖІЙ,
завідувач музею, доктор філософії 
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook