«Герої України»: відкритий виховний захід в замку Синявських

23 жовтня 2024 року

1  17 жовтня 2024 року викладачами кафедри гуманітарної освіти і туризму  к.і.н., доц. Богданом ЛУГОВИМ та к.пед.н., доц. Надією ОСТРОВСЬКОЮ проведено відкриту виховну годину  «ГЕРОЇ УКРАЇНИ» для здобувачів вищої освіти, присвячену Дню створення Української повстанської армії.  

  Мета заходу – формувати розуміння єдності і цілісності України, почуття особистої відповідальності за долю держави, виховувати повагу до воїнів, які віддали і віддають своє життя в ім’я незалежності, розвивати почуття гордості за історію держави, прищеплювати любов до рідної землі.

23  Надія ОСТРОВСЬКА провела екскурс в історію Київської Русі, розповівши про боротьбу князів за формування могутньої держави та наголосила, що «після перемоги над печенігами у 1036 року, Ярослав Мудрий будує церкву Благовіщення і віддає свою державу під опіку Божої матері, відтоді вона вважається заступницею нашого народу».

  Здобувачі представили доповіді про козаків та Січове Стрілецтво.  Починаючи з 1991 року, українці 14 жовтня кожного року святкують День Українського козацтва. Ходять легенди, що не було ніколи сильніших та сміливіших воїнів, ніж українські козаки. «Цього дня збиралась вся Січ обирати нову старшину, адже вважалося, що саме в цей день жоден козак не може збрехати».

  В часи Першої світової війни територія України потерпала від загарбників і саме Січове Стрілецтво палко бажало відновити незалежність України, проявивши свою героїчність у важких битвах.

4567  Богдан ЛУГОВИЙ у доповіді акцентував увагу,  що «восени 2014 року Указом Президента України започатковане нове свято – День захисників і захисниць України». В цей день українці вшановують воїнів, які в усі часи оберігали та оберігають незалежність нашої країни. Боротьба за незалежність України продовжується,  сьогодні,  на превеликий жаль, гинуть наші патріоти – добровольці та воїни української армії. У цій страшній борні  наш народ і наша армія мужніє, вдосконалюється і перемагає.

89  Виховна година продовжувалася в замку Синявських. Науковий співробітник ДІАЗУ у м. Бережани Олена ЛУГОВА розповіла про створення Української повстанської армії та її роль у боротьбі за суверенітет країни. «Їхнє головне завдання – це підготовка потужного повстання, яке мало б розпочатися в сприятливий для цього час, а саме тоді, коли Німеччина і СРСР виснажать один одного в кровопролитній війні. УПА виборювала незалежність української держави, до складу якої увійшли б усі етнічні землі українців». Доповідачка представила презентації про вплив Першої та Другої світових війн на архітектуру міста Бережани.

1011  Кожен здобувач повинен знати історію цього дня. І нашим завданням є  зробити все можливе, щоб всі пам’ятали про свято і знали, хто такі українські козаки, воїни УПА та кіборги – хоробрі воїни Збройних сил України.

Богдан ЛУГОВИЙ, к.і.н., доцент,
завідувач кафедри гуманітарної освіти і туризму

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook