Літературно-тематична година «Вірний ідеям батька», присвячена 185- річчю від дня народження українського письменника, освітньо-культурного діяча Володимира Шашкевича
16.10.2024 року студенти першого курсу факультету енергетики та електротехніки з кураторами Василем Рамшем та Миколою Потапенком взяли участь у літературно-тематичній годині «Вірний ідеям батька», присвяченій 185-річчю від дня народження українського письменника, освітньо-культурного діяча Володимира Шашкевича.
Коли ми чуємо прізвище Шашкевич, то, насамперед, у нашій пам’яті зринає постать «будителя Галицької землі», відомого галицько-українського діяча Маркіяна Шашкевича.
Про його просвітницьку діяльність відомо доволі багато, менше відомо про сина о. Маркіяна – українського письменника та освітньо-культурного діяча. Саме постаті Володимира Шашкевича був присвячений даний літературно-тематичний захід.
Старша наукова співробітниця музею книги Юлія Заяць, висвітлила життєвий та творчий шлях Володимира Шашкевича, який намагався продовжити справу свого батька. Як і батько, син теж мріяв по нову Україну, і підтвердженням цього є його вірші.
Художня спадщина літератора – невелика: низка віршів, оповідань, перекладів. Єдина видана невеличка збірочка поезій В. Шашкевича «Зільник», до якої увійшли 20 поезій.
Іван Франко писав про нього: «В. Шашкевич як поет виявив дуже гарний, симпатичний талант, гідний стати обік свого батька, але життя його склалося так, що не дозволило розвинути той талант, як можна було надіятися».
Під час проведення заходу лунали вірші Володимира Шашкевича із збірки «Зільник» у виконанні студентів першого курсу факультету енергетики та електротехніки: Юрія Романюка, Арсенія Попадюка, Віталія Кузика, Дмитра Демидюка, Олега Сторожка.
Світлина Володимира Шашкевича стала художникам моделлю для створення образу його батька – Маркіяна Шашкевича, оскільки не було жодного його пожиттєвого портрета, а зі слів його матері Юлії Кушинської син був копією свого батька.
Присутні дізнались багато цікавих та маловідомих фактів родини Шашкевичів, адже в особах і батька, і сина в українську літературу ввійшли талановиті поети, перекладачі, патріоти, гуманісти.
Слова вдячності від викладачів і студентів працівникам музею за організацію та проведення заходу висловив завідувач кафедри енергетики і автоматики Василь Рамш. Ідейна і творча спадщина і батька, і сина увійшла у духовний світ українців, зайнявши почесне місце у літературній скарбниці. І наше завдання – зберегти їхні здобутки, примножити та передати наступним поколінням.