Літня школа із геодезії та землеустрою у ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України»

1 вересня 2024 року
29 серпня 2024 року на території ВСП «Мукачівський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» відбулася яскрава академічна подія для студентів-землевпорядників – «Літня школа із геодезії та землеустрою», що поєднала спілкування з професійними землевпорядниками та геодезистами, які ознайомили із найсучаснішим геодезичним обладнанням та програмним забезпеченням.

Відкриваючи захід «Літня школа з геодезії та землеустрою» директор фахового коледжу Юрій САДВАРІ зазначив, що такі зустрічі з професіоналами допомагають студентам краще зорієнтуватись у майбутніх професійних цілях, а також надихають на подальші зусилля для досягнення успіху у своїй кар’єрі. Студенти мають чудову можливість поспілкуватися, попрацювати та перейняти досвід фахівців у сфері геодезії та землеустрою. ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» робить все можливе для якісної практичної підготовки фахівців зі спеціальності 193 Геодезія та землеустрій.

З вітальним словом до викладачів, гостів, студентів звернулася професорка кафедри фінансів, докторка економічних наук НУБіП України Юлія НЕГОДА. Вона зазначила, що цей захід є ідеальною нагодою для всіх, хто має бажання розширити свої знання та навички у сфері геодезії та землеустрою та побажала всім плідної праці.
Зі вступним словом до учасників заходу звернулася завідувачка агрономічного відділення Ольга ГУДЗОВАТА, яка зазначила, що для опанування будь-якої професії обов’язково потрібна практика. Надзвичайно приємно спостерігати як студенти зацікавлені до нових знань та викликів. Побажала всім приємного та результативного наукового спілкування, творчих успіхів, здоров’я, миру і добра.
 
Директор Закарпатської регіональної філії Державне підприємство «УКРАЇНСЬКЕ АЕРОГЕОДЕЗИЧНЕ ПІДПРИЄМСТВО – Іван ПРОДАНЕЦЬ зазначив, що спеціальність «Геодезія та землеустрій» – це дуже важлива сфера, що має безпосередній вплив на розвиток нашої країни. Активна участь студентів у Літній школі підтверджує прагнення до професійного вдосконалення та успіху у цій важливій сфері. Побажав студентам завжди отримувати задоволення від своєї роботи та ніколи не сумніватись у своїх силах.
 
Ігор ГРУБІНКА, завідувач навчально-виробничої практики, у своєму виступі звернув увагу щодо практичної підготовки на агрономічному відділенні та зазначив, що навчальна практика є складовою частиною підготовки висококваліфікованого фахівця зі спеціальності 193 Геодезія та землеустрій.
 
Сертифікований інженер-землевпорядник Олександр ШЕРШУН та спеціаліст у сфері землевпорядкування Руслан СОКОЛОВ, продемонстрували учасникам моделі надсучасних геодезичних приладів. Студенти прослухали цікаві лекції про новітні технології, що застосовують у професійній діяльності геодезисти.
Учасники отримали корисні поради від досвідчених професіоналів для покращення своєї фахової підготовки.
 
Ілля-Олександр ЗАСТУЛКА, викладач агрономічних дисциплін, доктор філософії, підкреслив, що питання, які обговорюються на заході, є дуже важливими та актуальними для розвитку країни та її економіки, а також зазначив оскільки спеціальність Геодезія та землеустрій надає можливість «з головою» зануритись у свою професійну діяльність, збагатитись досвідом і зрозуміти, наскільки захоплива та перспективна є сфера геодезії та землеустрою.
 
Також була підготовлена доповідь студентсокю групи ЗП-31 Зейкан Ванессою на тему «Використання гільз територіальних громад», яка на сьогоднішній час ж досить актуальною.
 
Далі розпочались практичні заняття на геодезичному полігоні ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України». Початок яких дуже чекали студенти. Завдання спрямовані на точність і швидкість у навігаційно-геодезичному квесті, де за GPS-координатами потрібно знайти місцезнаходження умовної точки та приведення геодезичних приладів у робоче положення, будова приладів.
 
 
Навчальна практика – це основна частина навчального процесу, під час якої студенти набувають реальної обізнаності щодо втілення тих знань, які вони одержали протягом вивчення спеціальних дисциплін. 
Здобувачі освіти мали можливість ознайомитися з Квадрокоптером Autel EVO Lite Plus Premium Bundle (Orange) (102000720) 19 м/с (спорт), 10 м/с (нормаль (ATL-LPPB-Orange), з його сновними принципами роботи.
Autel квадрокоптер – багатофункціональні дрони, що візуалізують навколишній світ, досконало під іншими ракурсами, немислимі для звичайної людини. Трендові пристрої здатні перевернути уявлення про красу та силу природи. Студенти працювали з різними геодезичними приладами.
 
Майбутні фахівці проводили тахеометричне знімання – це один з видів планово-висотного топографічного знімання, тобто знімання, під час якого отримують як план розташування об'єктів на місцевості, так і їхню висоту, а також форму рельєфу.
За даними тахеометричного знімання складаються топографічні карти і плани місцевості із зображенням рельєфу горизонталями у великому масштабі (1:5000 1:500).
Студенти набули практичних умінь у технології проведення топографічного знімання і складанні планів місцевості, а саме: створили геодезичну основу ділянки, виконали знімання ситуації і рельєфу, побудували топографічний план.
 
Отже, для майбутнього фахівця землевпорядного виробництва дуже важливо мати практичні навички у використанні сучасної електронної геодезичної та комп’ютерної техніки. Адже навчальна практика в процесі формування студентів- землевпорядників має велике значення і потребує відповідального ставлення.
 
   «Літня школа з геодезії та землеустрою 2024» залишила незабутні враження та лише позитивні емоції у всіх учасників.
 
Ілля-Олександр ЗАСТУЛКА,
 викладач агрономічних дисциплін

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook